Karadeniz Pet

Yavru Dişi Kuş Arıyorum

Ladybird

Meraklı Üye
3-6aylık arası yerli,dişi (tercihen mavi renkli) muhabbet kuşu edinmek istiyorum.Gene Pet shoptan almak istemedim.İlanlar bölümünde gördüklerimden yola çıkarak 40 -50₺ değerinde bir kuş alabilirim.Elden almak istiyorum kuşların yollarda telef olmasını istemem.Anadolu yakasında bir üreticimizden almam daha kolay olacaktır.Temin edebilecek olanlar yazarsa sevinirim.

Bende 30 günlük mavi muhabbet kuşu var yaşı daha küçük oldugu için tam olarak ayırt edemiyorum dişi mi erkek mi diye ama dişi ise sizin için uyar mı ?

Bende 30 günlük mavi muhabbet kuşu var yaşı daha küçük oldugu için tam olarak ayırt edemiyorum dişi mi erkek mi diye ama dişi ise sizin için uyar mı ?
Merhabalar.Kesin emin olmak istiyorum.Benimkileri de biri dişi diye almıştık,ikisi de erkek çıktı ve geri vermek te istemiyoruz.Onun için artık risk alamıyorum.Bir de çok minikmiş sizinki düzgün bakamam diye korkarım.

ladybird genç almanızın sebebi eğer alışarak yavru alınması ise mantıklı

ladybird genç almanızın sebebi eğer alışarak yavru alınması ise mantıklı
Evet öyle.Bendekiler4-5 aylık.Dişi daha küçük olmalı diye okumuştum.O yüzden 3-6 ay arası alıp birlikte büyüsünler istiyorum.Ve böylece eş tutabilirler diye düşündük.

Merhabalar.Kesin emin olmak istiyorum.Benimkileri de biri dişi diye almıştık,ikisi de erkek çıktı ve geri vermek te istemiyoruz.Onun için artık risk alamıyorum.Bir de çok minikmiş sizinki düzgün bakamam diye korkarım.
Şöyle yapalım isterseniz ben size resimlerini atayım begenirseniz alırsınız benim ilk kuşum dişiydi 33-35 günlük civarıydı ama bir sorun olmuyor zaten yem kırdıgına emin olmadan size vermem yavruyu yem kırdıktan sonra da çok fazla sorun olacagını sanmıyorum açıkcası korkmanıza gerek yok.Resimlerden sizde cinsiyetine bakarsınız hem daha iyi olur çünkü bazen renk değişimi oluyor yanlış vermek istemem açıkcası ama eğer erkek çıkarsa bende hala yavru varsa değiştirebiliriz sorun olmaz benim için ama mavi renkli 1 tane yavru var geri kalan 3 tanesi yeşil :D

Şöyle yapalım isterseniz ben size resimlerini atayım begenirseniz alırsınız benim ilk kuşum dişiydi 33-35 günlük civarıydı ama bir sorun olmuyor zaten yem kırdıgına emin olmadan size vermem yavruyu yem kırdıktan sonra da çok fazla sorun olacagını sanmıyorum açıkcası korkmanıza gerek yok.Resimlerden sizde cinsiyetine bakarsınız hem daha iyi olur çünkü bazen renk değişimi oluyor yanlış vermek istemem açıkcası ama eğer erkek çıkarsa bende hala yavru varsa değiştirebiliriz sorun olmaz benim için ama mavi renkli 1 tane yavru var geri kalan 3 tanesi yeşil :D
Tamam o zaman resimleri yollayın bana.Dilerseniz cinsiyetini dorumda soralım emin olmak için.Dişiyse alayım eğer yeterince de büyükse karnını doyuracak kadar.

Şu an 2 tanesi büyük,mavi en küçük olanı fotografları çektim de atıyorum şimdi

Aynı fotografı iki kere paylaşmışım yanlışlıkla* Bir tane daha yeşil yavru vardı onun resmini çekemedim de sanırım erkek o

Tamam o zaman sabah tekrar çekeyim yarın atarım

Tamam o zaman sabah tekrar çekeyim yarın atarım
Ceresinden belli olmuyorsa burun deliklerinin içine bakacakmışız.Kırmızı ise erkek beyaz ise dişiymiş diye okudum birkaç yerde.Ama hiç deneyimleyemedim.Hepsi aynı görünüyor bana‍♀️

Bu arada o diğer hesapta benim bunun şifresini unutmuştum yeniden hesap açmıştım

Geri