Karadeniz Pet

Yavru erkek muhabbet kuşum kendini sevdirmiyor

EFE355

Yeni Üye
Öncelikle merhaba. Konu açmıştım ama yardımcı olan olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Kuşumu babam yaklaşık 10 gün önce aldı. Çok mutlu oldum. Baya bi araştırdım 1 hafta içerisinde eve alışıyormuş. Her neyse kuşum eve alıştı. Ama çok kaşınıyordu ve bende ona parazit spreylerinden aldım. Kıyameti koparsada babamın elinde sıktık. Birazcık kızdı bize. Şimdi elime alıştırmaya çalışıyorum hiç bir şekilde gelmiyor.Ama kuşum ötüyor o konuda problem yok. Her zaman ötmesede ötüyor yani. Bu arada ısırma gibi huyları yok.Başında oturuyorum konuşuyorum onunla elimi yavaş bir şekilde sabırla kafesin içine sokuyorum ama hep kaçıyor. Ne yapmalıyım sizce? Kendime engel olamıyorum o benim sorumluluğumda üzülüyorum o yüzden.

Çok erken. Kendinizi üzmeyin. Benim kuş 1 ayda alışmıştı. Geçmişte 3 ayda alişan kuşum da oldu. Sabredin.

Peki ne yapmalıyım elimi kafese sokup beklemelimiyim?

Ben bunun için gerçekten ekstra bir şey söylemeyeceğim onunla konuşun bütün gün onunla konuşun güzel sesleri gerçekten algılıyorlar

Öncelikle merhaba. Konu açmıştım ama yardımcı olan olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Kuşumu babam yaklaşık 10 gün önce aldı. Çok mutlu oldum. Baya bi araştırdım 1 hafta içerisinde eve alışıyormuş. Her neyse kuşum eve alıştı. Ama çok kaşınıyordu ve bende ona parazit spreylerinden aldım. Kıyameti koparsada babamın elinde sıktık. Birazcık kızdı bize. Şimdi elime alıştırmaya çalışıyorum hiç bir şekilde gelmiyor.Ama kuşum ötüyor o konuda problem yok. Her zaman ötmesede ötüyor yani. Bu arada ısırma gibi huyları yok.Başında oturuyorum konuşuyorum onunla elimi yavaş bir şekilde sabırla kafesin içine sokuyorum ama hep kaçıyor. Ne yapmalıyım sizce? Kendime engel olamıyorum o benim sorumluluğumda üzülüyorum o yüzden.
O spreylerden kesinlikle kullanmayın hayvana zararlı

teşekkür ederim peki kaşıntısı olduğu zaman nasıl geçireceğim?
Benim kuşumda sık kaşınıyor,tüylerini düzeltiyor.Bu normal bir durum.Eğer bit,parazit olsa tüylerini üfleyip bakarak görürsünüz.Ya da kafes zeminin de olur.Bunun dışında kaşınma anormal değil.2-3 damla sirke koyduğunuz suyla üzerine bir kaç fıs yapın ara sıra,rahatlatır.Üşümemesine dikkat ederek tabi.

Kuştan kuşa fark var. Ben daha dün aldım ama öpüyorum okşuyorum hiçbişe yqpmiyo. Bazi kuslar geç evcillesebiliyor

Evet kaşıntı kesinlikle normal. Parazitleri kesinlikle gözünüzle görürdünüz çok kolay görülüyorlar çünkü.

Geri