Karadeniz Pet

Yavru kuş kanat kırılması

ysn332121

Yeni Üye
resimdeki kuşumun kanadının ucu follük ile yuva arasında kalmış kırılmış gibi duruyor ne yapmalıyım ilaç sürmem veya kanadını sabitlemem gibi ne yapmam gerekir lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-08-20-19-56-069_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-02-08-20-19-56-069_com.miui.gallery.jpg
    681 KB · Görüntüleme: 22
Evde yapabileceğiniz bir işlem yok veterinere gitmeniz gerekiyor röntgen çekilip bakılması sağlıklı olacaktır.
Hocam şu anlık ne yapmamı önerirsiniz peki diğer yavrular üzerine çıkıyor. Acı da çekiyor ne yapmalıyım yarına kadar. Yarasını sarsam mı? Bir de kanadı şişmiş gözüküyor enfeksiyon felan olabilir mi

Hocam şu anlık ne yapmamı önerirsiniz peki diğer yavrular üzerine çıkıyor. Acı da çekiyor ne yapmalıyım yarına kadar. Yarasını sarsam mı? Bir de kanadı şişmiş gözüküyor enfeksiyon felan olabilir mi
Enfeksiyon olduğunu sanmıyorum kırık varsa canı yanıyor olabilir, sarmanız çözüm değil anaçları kızdırabilir yavrulara zarar verebilirler ara ara kontrol edin.

Enfeksiyon olduğunu sanmıyorum kırık varsa canı yanıyor olabilir, sarmanız çözüm değil anaçları kızdırabilir yavrulara zarar verebilirler ara ara kontrol edin.
Hocam videosunu çekip veterinere götürdüm. Kanadını vücuda sabitle ve besle iyileşir dedi. Bizim dişi kuş çok sınırlı ve sizin de dediğiniz gibi yavruya zarar verebilir veya sargiyi açabilir diye düşünüyorum. Yavru daha 17 günlük. Ayrı bir kafese ayirsam ona sıcak bir ortam ayirsam ve günde birkaç defa baba kuşu yanına koyarsam besler mi ? Aklıma böyle bir fikir geldi de ne yapmalıyım sizce

Hocam videosunu çekip veterinere götürdüm. Kanadını vücuda sabitle ve besle iyileşir dedi. Bizim dişi kuş çok sınırlı ve sizin de dediğiniz gibi yavruya zarar verebilir veya sargiyi açabilir diye düşünüyorum. Yavru daha 17 günlük. Ayrı bir kafese ayirsam ona sıcak bir ortam ayirsam ve günde birkaç defa baba kuşu yanına koyarsam besler mi ? Aklıma böyle bir fikir geldi de ne yapmalıyım sizce
baba besleyebilir.kendiniz de besleyebilirsiniz.

Bilgili bir veterinerin röntgen çekip, sargıya alması gerekli. Evde yapılabilecek bir durum yok. Annesi beslemezse babası bakar. Babası da bakmazsa siz beslersiniz. Şu an müdahale edilmezse gelecekte hiç uçamayabilir.

Geri