Karadeniz Pet

Yavru kuşum çok yem yedi. Göğsü şişti. Acil yardım :'(

Baha Takma

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar,

Yaklaşık 6-7 haftalık yavru kuşum var. 2-3 haftadır bende.

Normalde 2-3 günde bir yem takviyesi yapıyordum. Azar azar veriyordum. Bugün nasıl olduysa çok koydum. Kuş da sürekli yemeye başladı. Dikkatimi çekti, alıp oynadık biraz. Elimde kolumda gezindi filan. Derken göğüs ve anüs kısmında iki ayrı yerde şişlik gördüm. Göğüs kısmındaki tüyleri kenara çekince içerideki yemler görünüyor. Anüs kısmında sadece şişlik var.

Bu konuda düşüncelerinizi alabilir miyim?

Kafesi temizleyip yemi ve suyu çıkardım. Yapabileceğim bişey var mıdır?

Bunu sormak için internette gezinirken bu forumu gördüm. Geçmiş yazılanları okuyacağım bundan sonra. Geçmişte yazılmış bir konu varsa oraya yönlendirirseniz de olur.
Cevaplarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.
Baha

Muhabbet kuşu çok yem yediği için bir şey olmaz zaten kararında yerler balık gibi değillerdir. Resim koyma imkanın varsa belki sizin görmediğinizi görebiliriz ama aşırı yem yediği için sadece kursağı şişer.

Arkadaşlar merhabalar,

Yaklaşık 6-7 haftalık yavru kuşum var. 2-3 haftadır bende.

Normalde 2-3 günde bir yem takviyesi yapıyordum. Azar azar veriyordum. Bugün nasıl olduysa çok koydum. Kuş da sürekli yemeye başladı. Dikkatimi çekti, alıp oynadık biraz. Elimde kolumda gezindi filan. Derken göğüs ve anüs kısmında iki ayrı yerde şişlik gördüm. Göğüs kısmındaki tüyleri kenara çekince içerideki yemler görünüyor. Anüs kısmında sadece şişlik var.

Bu konuda düşüncelerinizi alabilir miyim?

Kafesi temizleyip yemi ve suyu çıkardım. Yapabileceğim bişey var mıdır?

Bunu sormak için internette gezinirken bu forumu gördüm. Geçmiş yazılanları okuyacağım bundan sonra. Geçmişte yazılmış bir konu varsa oraya yönlendirirseniz de olur.
Cevaplarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.
Baha
Öncelikle foruma hoş geldiniz. Bir sorun teşkil etmez. Gerekeni yapmışsınız. Siz suluğu ve yemliği tekrar geri takın. Madem obur bir kuş, yemi ölçülü verin.

bari arada salın uçsun ki formunu kaybedip yağ bağlamasın

Geri