Karadeniz Pet

Yavru kuşum için önerileriniz

Yusufcahit

Yeni Üye
Herkeze iyi günler dilerim.
Benim muhabbetim ilk yunurtasini 4 tane ile verdi 3 tanesi boş cikti bi yavrum var şuan tüyleri filan cikmaya başladi yuvada dolanabiliyor annenin daha iyi beslemesi için yuvanin içine biraz yem döktüm yavru kuşun yemesi ile bogazinda kalma sorunu olurmu veya herhangi bisiy olurmu ve yavrunun sağlikli ve hizli gelişmesi için ne yapabilirim önerileriniz nelerdir cevaplarsaniz sevinirim

Kırabiliyorsa o da yesin, sorun olmaz. Yem kıramıyorsa annesi ya da babası onu ağzına yem kusarak besler.

Yavrular yem yiyemez, yuvalığa yem koymayın, mama yapıp verin, daha rahat beslenen dişi ve erkek kuş yavrularını besler.

Bu konu ile ilgili kimsenin kesin birşey söyleme şansı yok bazı kuşlar bu duruma hiç tepki vermezlerken bazışarı bazıları yavrulara zarar verebiliyormuş fakat ortak görüş elinize alacaksanızda kesinlikle parfüm kolonya sabun gibi kokuların elinizde olmaması gerekiyor benimde çiftimin ilk yavruları ve hiçbir şekilde müdahalede bulunmuyorum

Benimde aynen ilk yavrular yuvayi temizlemeyi duşündüm bide yavaştanda ele alişsin dedimde oda disi hemen yuvaya girip saldiriyor

Geri