Karadeniz Pet

Yavru kuşum koyu ishal ve kusuyor

Sehrazat

Yeni Üye
Merhaba, 3 yavrudan 2.si sabahtan bu yana halsiz. Ben yeni farkettim. Yuvacıktan dışarı çıkmıştı. Yaklaşık 4 haftalık oldular. Annesi ve babası 3.Yavruyu besliyor fakat 2.yi beslemiyor. Dışkısı daha önce kuruma hastalığında görmüştüm koyu ve sulu :( ben de önce avidiare’li su yapıp içirdim. 2 çay kaşığı içti. Yoğundu. Sonrasında şırıngada mama yaptım. İçine de triflucan koydum 1-2 damla. Yedikten 1 saat sonra kustu. Biraz zaman geçti yeniden yaptım mama bu kez daha az. Ve kucağımda tuttum. Kusmasın sindirsin diye. Yine 1 saat sonra kustu. Kafese yeniden koydum. Yuvalığa girmek istiyor fakat kabul edilmiyor. Annesi temizliyor kokluyor ama yem yedirmiyor. Zaten bizimkinin de iştahı yok. 1.kuş yem kırıyor dışardaydı bugün, 3. De artık yuvalıktan bakıyor. Ama bu 2. Napıcam kurtaramadı paçayı sanki. :(( şimdi yeniden mama yapmayı düşünüyorum. Önerisi olan var mı? Tüyler kabarık kuyruk aşağıda duruyor. Yarısı yuvalıkta yarısı dışarda, girişi engelliyor. Kuşlar kabul etmiyorlar.

Bu da dışkısı

Ekli dosyalar

• 0E8D8225-7760-460F-A098-158C01CC352F.jpeg
    0E8D8225-7760-460F-A098-158C01CC352F.jpeg
    473 KB · Görüntüleme: 9
Ben kuşumu ishal olduğunda veterine götürdüm çok az şekerli su verebileceğimi söylemişti bende denedim önce suyuna probiyotik koydum içirdim daha sonra şekerli su içirdim geçmişti ishali

Probiyotik ne olabilir? Şekerli suyu denicem ama bir şey içmiyor artık. Şırınga ile mama verdim ilaçlı, yine tutuyorum kucağımda hemen kusmasın diye. Umarım bir işe yarar. Şekerli suyu anca kursagına damlatabilirim 😔

Probiyotik ne olabilir? Şekerli suyu denicem ama bir şey içmiyor artık. Şırınga ile mama verdim ilaçlı, yine tutuyorum kucağımda hemen kusmasın diye. Umarım bir işe yarar. Şekerli suyu anca kursagına damlatabilirim 😔
Ben probiyotik olarak bunu kullanıyorum şekerli suyu da şırıngayla vermeyi deneyebilirsiniz https://ty.gl/d7e2e3370

Yumurtalı mama yapıyorum aslında. Bu hasta tek. Şırınga ile verebilecek mama lazım. Varda tarif verin. :)

Annesinin bakmadığı 6 tane ispinoz yavrusunu yeme düşene kadar ben beslemiştim. Muhabbet kuşunada uygulanabilir.
Pet shoptan Kabuksuz yem alınıp , Baharat değirmeninde un haline getirilir. Kuş adetine göre verilecek miktar belirlenip %50 darı unu %25 buğday nişastası %25 haşlanmış yumurta sarısı ıslatılıp şırıngadan geçecek kıvama gelene kadar karıştırılarak inceltilir iğnesi çıkartılmış şırınganın plastik ucu kuşun ağzına damla damla gelecek şekilde ağızdan beslenir kursaktan beslemek sıkıntılı olabiliyor ben ağzına damlata damlata veriyordum zaten kendileri yutuyor acıktıkları için en son hayvanın ağzı yüzü nemli bezle silinir. (nişasta ve haşlanmış yumurta sarısı olmazsa darı unu şırıngada tıkanıyor içindeki su dışında ucundan hiç birşey çıkmıyor.)

Annesinin bakmadığı 6 tane ispinoz yavrusunu yeme düşene kadar ben beslemiştim. Muhabbet kuşunada uygulanabilir.
Pet shoptan Kabuksuz yem alınıp , Baharat değirmeninde un haline getirilir. Kuş adetine göre verilecek miktar belirlenip %50 darı unu %25 buğday nişastası %25 haşlanmış yumurta sarısı ıslatılıp şırıngadan geçecek kıvama gelene kadar karıştırılarak inceltilir iğnesi çıkartılmış şırınganın plastik ucu kuşun ağzına damla damla gelecek şekilde ağızdan beslenir kursaktan beslemek sıkıntılı olabiliyor ben ağzına damlata damlata veriyordum zaten kendileri yutuyor acıktıkları için en son hayvanın ağzı yüzü nemli bezle silinir. (nişasta ve haşlanmış yumurta sarısı olmazsa darı unu şırıngada tıkanıyor içindeki su dışında ucundan hiç birşey çıkmıyor.)

Teşekkürler 🙏 şu an aciliyet var hasta diye hazır verdim. İştahı açılırsa bu dediğinizi yapacağım 👍🙏 şu an ben şırınga ile vermesem yemiyor.

Geri