Karadeniz Pet

Yavru kuşumu eğitmek istiyorum

Cemoov

Yeni Üye
Yaklaşık 2-3 ay önce henüz bir aylıkken oğlum Bahtiyar'ı sahiplendim küçük olduğundan sıkmamak için çok da uğraşmadım ama sürekli konuştum vesaire fakat hala elime gelmiyor hemen kaçıyor ve henüz tek kelime dahi öğrenmedi dediğim gibi kuşum 3 veya 4 aylık ele alıştırmak ve konuşturmak için nelere dikkat etmeliyim daha önce hep yetişkin kuşlara baktığım için acaba Bahtiyar'a yanlış mı yaklaşıyorum diye düşünmeye başladım :/
IMG-20181117-WA0005.jpg
IMG-20181106-WA0003.jpeg
IMG-20181117-WA0005.jpg
IMG-20181106-WA0003.jpeg

Merhaba çubuk şeklindeki yemi çıkartın bir daha o yemden kullanmayın. Tünekleri ahşap olanlarla değiştirin. Kafese 2 tünek yeter biri üst diğeri alt hizada biri solda biri sağa yakın çapraz olacak şekilde takın.
Alıştırmak için sürekli kuş ile konuşun, kafese dokunun ele alışsın, içine sokup karnından sevin, parmağa çıkmaya alışsın. Yavaş hareketlerde bulunun korkmasın.

Merhaba çubuk şeklindeki yemi çıkartın bir daha o yemden kullanmayın. Tünekleri ahşap olanlarla değiştirin. Kafese 2 tünek yeter biri üst diğeri alt hizada biri solda biri sağa yakın çapraz olacak şekilde takın.
Alıştırmak için sürekli kuş ile konuşun, kafese dokunun ele alışsın, içine sokup karnından sevin, parmağa çıkmaya alışsın. Yavaş hareketlerde bulunun korkmasın.

Son düzenleme:
Zaten o ballı krakeri nadiren veriyorum tüneklerini de halihazırda değiştirdim bu fotoğraflar eski ama elimden çok korkuyor hiç yanaşmıyor kafama konsa da elimden ürküyor arada bilgisayar başındayken kendi geliyor elime konuyor falan ama ben elimi uzattığımda korkup kaçıyor nasıl alıştıracağımı bulamadım daldarıyla ödüllendirme tarzı bir eğitim işe yarar mı

Geri