Karadeniz Pet

yavru kuşumun kanatlarını kesmişler

• Konbuyu başlatan Muhammed Durmuş
  • Başlangıç tarihi
M

Muhammed Durmuş

Guest
yeni muhabbet kuşu aldım daha 1 yada 1,5 aylık. başı ve kanatları beyaz göğsü gök mavisi çok güzel fakat çok korkak kafesin yanına gidince hemen zemine atlıyor, kafesin uzağında bile en ufak hareket yapsam ürküyor. bugün kanatlarının ucunun kesildiğini farkettim sadece ucunda 2 tüy bırakmışlar bu iyi birşey mi kötü birşey mi? bunu avantaja çevirebilirmiyim

uzunları kesmisler galiba dıbınden bak kanatları kontrol et kısalar kaldıysa cıkması ıcın yolacaksın

uzunları kesmisler galiba dıbınden bak kanatları kontrol et kısalar kaldıysa cıkması ıcın yolacaksın

yok yolamam ben :D hayvanın canı yanar hem. uçması önemli değil tüy dökümüne kadar beklerim önemli olan elime falan alışması. kanadını kesince daha iyi alıştığını daha önce duymuştum sanki. yani elime alışması için ne yapmam gerek daha küçük çünkü. yanlış birşey yapmak istemiyorum

eger en uzunlar duruyorsa skntı yok ötekiler büyür kuş şuan pek uçamaz bunu şu şekilde avantaja çevirirsin kuş şuan uçamıyacagından dolayı alıştırabilirsin, eger yanlışım varsa benden daha bilğili arkadaşlar düzeltsin lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:44 -->-> Daha önceki mesaj 15:38 --

yok yolamam ben :D hayvanın canı yanar hem. uçması önemli değil tüy dökümüne kadar beklerim önemli olan elime falan alışması. kanadını kesince daha iyi alıştığını daha önce duymuştum sanki. yani elime alışması için ne yapmam gerek daha küçük çünkü. yanlış birşey yapmak istemiyorum

bende 4 tane kuş var bunlardan bir tanesini daha yem kırmaya başlayıp başlamadıgını bilmeden aldım üreticiden almıştım yuvalıkdaydı kapagını actım cıktı yuvadan aldım :)buda çok korkuyordu beni görünce çıglık atıyordu kaçıcak yer arıyordu ama elimle yedire yedire alıştırdım ilk günlerde şırınga ile bebek maması verdim, bır sonraki gün kabuksuz yemle besledim derken yem kırmaya alıştı. şimdi agzımdan da yiyor elimden de yiyor sabah kalkıyorum oglum dıyorum hemen tele atlıyo gelıyor parmagıma omuzumda gezıyoruz :) şuan da yatagımın başında uyuyo :) sende parmagına al parmagında dursun yem yedirmeye çalış, alışmaz deme bende bu nasıl alışıcak dıyordum 2 gune alıştı bende şaşırdım

eger en uzunlar duruyorsa skntı yok ötekiler büyür kuş şuan pek uçamaz bunu şu şekilde avantaja çevirirsin kuş şuan uçamıyacagından dolayı alıştırabilirsin, eger yanlışım varsa benden daha bilğili arkadaşlar düzeltsin lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:44 -->-> Daha önceki mesaj 15:38 --

bende 4 tane kuş var bunlardan bir tanesini daha yem kırmaya başlayıp başlamadıgını bilmeden aldım üreticiden almıştım yuvalıkdaydı kapagını actım cıktı yuvadan aldım :)buda çok korkuyordu beni görünce çıglık atıyordu kaçıcak yer arıyordu ama elimle yedire yedire alıştırdım ilk günlerde şırınga ile bebek maması verdim, bır sonraki gün kabuksuz yemle besledim derken yem kırmaya alıştı. şimdi agzımdan da yiyor elimden de yiyor sabah kalkıyorum oglum dıyorum hemen tele atlıyo gelıyor parmagıma omuzumda gezıyoruz :) şuan da yatagımın başında uyuyo :) sende parmagına al parmagında dursun yem yedirmeye çalış, alışmaz deme bende bu nasıl alışıcak dıyordum 2 gune alıştı bende şaşırdım

normal yem yemiyorki korkudan elimden de yemez. ama ortama alışınca kafese elimi sokmaya başlıycam. şimdi sokmaya korkuyorum soğur korkar falan diye dışardan konuşuyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:49 -->-> Daha önceki mesaj 15:47 --

ilk defa kuş besliyorum acemiyim biraz

acemilik bende de var :) kolay gelsin zahmetli ve sabır gerektiren bir iş.

Yolmazsan o kesik kanatlar öyle durur . Hayvana neden eziyet ediyorsun ki can yanmasından çok uçmaması daha kötü olur. Canı felan yanmaz sen kesik kanat var ise çek yerine sağlıklı tüyler kanatlar çıksın .

Yolmazsan o kesik kanatlar öyle durur . Hayvana neden eziyet ediyorsun ki can yanmasından çok uçmaması daha kötü olur. Canı felan yanmaz sen kesik kanat var ise çek yerine sağlıklı tüyler kanatlar çıksın .

daha kafese yaklaşınca kendini ordan oraya atıyo bide kanatlarını yolarsam soğur benden. elime alışır bana güvenini sağlarsam yolarım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:08 -->-> Daha önceki mesaj 16:01 --

yahu benim merak ettiğim kanatlarının çıkıp çıkamayacağı değil bu durumu nasıl avantaja çevirebilirim, diğer sitelerde kuşun evcilleşmesi için 1-2 aylık bir periyottan söz ediyor, ben bunu kısaltıp mesela yarından itibaren elimi kafese soksam sorun olur mu çünkü ilk kez kuş besliyorum yanlış birşeyin olmasından korkuyorum

Kusun dogasi ucmak sen diyorsun ucmazsa ucmasin sadece elime alissin yaptigin hayvana eziyet. Kus beslemek alistirmak sabir isidir birak kendi kendine alisir o sana zaten sen ilgini eksik etmedikce.

Geri