Karadeniz Pet

Yavru kuşları eşe atmak

Görkem Keskin

Yeni Üye
Merhabalar,
Elimde 3-4 aylık bir çek erkek, bir de 5-6 aylık dişi muhabbet kuşu var. Ben bunlara tek mi baksam yoksa çift mi bilemedim. Eğer ikisine beraber bakarsam ileride eş tutma durumu olabilir mi? Sizin görüşlerinizi de almak istiyorum, sizce ne yapmalıyım? Ve son olarak dişinin gagası fazla mı uzun yoksa bana mı öyle geliyor?

Taha tünek kalamar kemiği mineral taşı olursa gagasını kendi yontarak düzeltir evet biraz uzamış.

Eş konusuna gelirsek eş tutabilirler izlemek gerekiyor birbirlerine hareketleri yakınlıklarını uzun bi sürs izlemen gerekli. Beğenirseler birbirlerini eş tutabilirler. Amma yuvalık takma.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar,
Elimde 3-4 aylık bir çek erkek, bir de 5-6 aylık dişi muhabbet kuşu var. Ben bunlara tek mi baksam yoksa çift mi bilemedim. Eğer ikisine beraber bakarsam ileride eş tutma durumu olabilir mi? Sizin görüşlerinizi de almak istiyorum, sizce ne yapmalıyım? Ve son olarak dişinin gagası fazla mı uzun yoksa bana mı öyle geliyor?

Fotoğraf güncel mi ? Erkeğin gagasındaki siyahlık, yediği bişeyden dolayı değilse, maksimum 30-35 günlük bir kuş. Dişi de kafa çizgilerini dökmemiş o da 4 aydan büyük değildir.1,5 2 aylık gibi. İsterseniz 1 aylığına ayırın. İkisininde size alışmasını sağlayın. Hem üretim zamanı gelince size alışkındın olduğu için daha rahat edersin.

Geri