Karadeniz Pet

Yavru Kuşum ötmüyor

UmutDogru

Yeni Üye
Merhabalar, 2 aylık dişi muhabbet kuşum ötmüyor. Youtube dan videolar açıyorum yine ötmüyor. Sebebi ne olabilir ne yapmalıyım?

Dişi kuşlar çok fazla ötmez zaten. Birde youtubede bulunan her kuş sesine tepki vermeyebiliyorlar. Benim erkek kuşta öyleydi ilk aldığım zamanlar ötmüyor gibiydi sesi soluğu çıkmazdı. Zamana bırakın bazen başka kuşların sesinden ürküp daha çok sessiz kalabiliyorlar. Hareketli şarkılar açıp tepkisine bakın bir kaç gün. Çok sesli olmayacak şekilde.

Dişi kuşlar çok fazla ötmez zaten. Birde youtubede bulunan her kuş sesine tepki vermeyebiliyorlar. Benim erkek kuşta öyleydi ilk aldığım zamanlar ötmüyor gibiydi sesi soluğu çıkmazdı. Zamana bırakın bazen başka kuşların sesinden ürküp daha çok sessiz kalabiliyorlar. Hareketli şarkılar açıp tepkisine bakın bir kaç gün. Çok sesli olmayacak şekilde.
Dişi kuşlar çok ötmez diye birşey yok. Yavruluktan beri bende olan bir dişi kuşum var. O kadar çok ötüyor ki sabahları uyutmuyor. Karakter meselesi olabilr. Belki kuşun sessiz bir kuştur. Her kuşun karakteri vardır.

Geri