Karadeniz Pet

Yavru mubisim kendini yoluyordu

OSMANLI

Meraklı Üye
Ustadlar cocuklar memlekette egitme icin aldigim yavru ile aksamlari ilgileniyorum sadece havalarda malim sicak aksam eve geldigimde resmen kus sirtini gogsunu yoluyordu sorun ilgisizliktenmi yoksa bit pire gibi bir sorunmu vardir kafesten saldim 3-5 tur atti disarda yolma islemini birakti ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 20:38 --

Disarda yine basladi tuylerini cekiyor neden rahatsiz oldu anlamadim.

Bunun birçok sebebi olabilir, stres olduğundan mümkündür, bit-pire olabilir, bunun için avisprey kullanmanızı tavsiye ederim. Hem kolay bulunmakta hem de kaliteli, kuşlarınızın tüneklerinin pozisyonu nedir, akşamları rahat uyuyor mu, tüm bu sebepler onun böyle bir hareket yapmasına neden olmuş olabilir.
Bit içinse avisprey kullanabilirsiniz.

Dun boyle bir sey yoktu tunekleri tahta aksamlari ustunu ortuyorum streslik bir durum yok tek sorun gunduzleri yanliz kalmasi ve sicaklar.

O zaman bit olması mümkün, resimlerini atabilme imkanınız var mı?

1 gunde bit olurmu acaba birazdan resim ekicem mutlaka

Ustadlar cocuklar memlekette egitme icin aldigim yavru ile aksamlari ilgileniyorum sadece havalarda malim sicak aksam eve geldigimde resmen kus sirtini gogsunu yoluyordu sorun ilgisizliktenmi yoksa bit pire gibi bir sorunmu vardir kafesten saldim 3-5 tur atti disarda yolma islemini birakti ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 20:38 --

Disarda yine basladi tuylerini cekiyor neden rahatsiz oldu anlamadim.

Tüy değiştiriyor büyük ihtimal.

gagasi daha yeni beyazladi yavru yikansa rahatlarmi acaba zorla yolmaya calisiyor sanki kendini

Tesekkurler bende korktum insallah bu donemi rhat atlatir stres yapmaz benim yapmam gereken bir sey varmi .

Tesekkurler bir donem rahat birakirim sorun olursa tekrar yazarim .

Sirtini ve gogsunu boyun cevresini .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:28 -->-> Daha önceki mesaj 21:49 --

Arkadaslar muhabbet kusum bu aksam yine kendini yolmus resm ekledim . bu tuy dokme olayimidir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 20:28 --

Fikri olan ustadlar resim eklendi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 22:09 --

Konyu guncelliyorum cevap verecek yokmu ???????

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:46 --

Ustalar tesim ekledim bu tüy değişimimi yoksa başka bir sorunmu var .

tüylerini yolu dıyorsunyani tüy dökümünde degıl ya parazıt var kuşda yada strese girmiş
oncelıkle parazıt için ilaç kullanın kafesı temızleyım ılaclayın daha sonra kuşu eger devam edıyorsa stresden dır

bit pire veya sitres olabilir yolduğu yerlere dikkatli bakın alltan yeni tüyler geliyorsa tüy dökümüdür

Abi yeni olmaya basladı kendı dökülse normal karsılıcamda sankı zorla cekıp kopartıyor gunduzlerı evde yanlız aksam ben gıdınce cok kısa sure sonra koparmayı bırakıyor yanlız kaldıgı ıcın yapıyor olabılırmı ?

Abi yeni olmaya basladı kendı dökülse normal karsılıcamda sankı zorla cekıp kopartıyor gunduzlerı evde yanlız aksam ben gıdınce cok kısa sure sonra koparmayı bırakıyor yanlız kaldıgı ıcın yapıyor olabılırmı ?

yanlızlıktan stres yapıyo olabilir

Geri