Karadeniz Pet

Yavru muhabbet hastami

taruma

Yeni Üye
Iyi aksamlar bu kus hastami yoksa cok kucuk oldugu icinmi bu sekilde. Kanatlari ve kuyrugu cok kucuk ayrica ucamiyor sadece kanat cirpiyor. Bu sekilde bakilirmi yoksa ureticisine tekrar veriyimmi.
20171028_185231.jpg
20171028_185219.jpg
20171028_185135.jpg
20171028_185231.jpg
Yardimci olursaniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20171028_185029.jpg
    20171028_185029.jpg
    725.2 KB · Görüntüleme: 6
Üreticisi nasıl verdi bu kuşu size?
Daha çok küçük, henüz yem kıramıyordur muhtemelen.

Yuvadan atlamis yem kiriyor diye verdi. bende bakiyorum bazi yemleri kiriyor bazilarina agzina alip birakiyor. Yumurta,bebe biskuvisi veriyorum fakat yemiyor.

Bu şekilde kuş sizdeyken ölebilir. Yem yediğine emin misiniz?
Hiç de yem kurabilecek bir kuşa benzemiyor.

Dikkatlice izliyorum. Yemlerin cogunu agzina alip tekrar birakiyor. Cok azda olsa bazilarini kirabiliyor. Benim merak ettigim kus hastami yoksa kucuk oldugu icinmi bu sekilde

Bu kuşun halen yuvalıkta, annesinin yanında olması lazım. En kısa zamanda aldığınız kişiye verin.

Aldigim kisi annesinin yanindan ayirmis diger yavrularla birlikte baska kafese almis. Bunun gibi bir tane daha yavru vardi. Digerleri biraz daha buyuktu. Bana bunu daha kolay alisir diye verdi. Bende alistirmak icin kucuk bir kus almak istedim. Eger bu sekilde olecekse yarin tekrar gotururum.

Bir canlı alıp evinize getiriyorsunuz. Gerekli bilgileri araştırmadan, öğrenmeden böyle bir davranışa kalkışmak sorumsuzluk olmuyor mu? En azından youtube'dan birkaç video seyretmiş olsaydınız, bu kuşun henüz çok küçük olduğunu anlardınız.

Tabi hirsizin hic sucu yok. Suc ev sahibinde. Ben sorumsuz olsam burda konu acipta kusa bakabilirmiyim veya gerimi goturuyum mu diye sormazdim, birakirdim kafes icine yasarsa yasar yasamazsa olur derdim. merak etme belki senden fazla arastirmisimdir. Ama kocamis kuslari yavru diye satan serefsizler olunca mecburen yavru bulunca kacirmak istemiyoruz.

Geri