Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşu şişkinlik

mizumono

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, bir buçuk hafta önce de yazmıştım fakat buradan kimse yardımcı olmamıştı, tekrardan konu açtım.
BU ilk konu başlığı. Kuşum hala şiş fakat poposundaki tüyleri yolduğu için oradaki şişlik daha belirgin hale geldi, yağlanma olabileceğini düşünmüştüm-çünkü bir süre yulaf tohumu vermiştim, haftada bir veya iki kere yumurta maması yapıyordum- fakat diğer kuşlarım da aynı şekilde besleniyor, onlarda bu tür bir değişim olmadı. Bir de bu süreçte dışkısının kıvamını koyulaştırabildim fakat arada poposuna yapışabiliyor. Şükürler olsun ki halsiz değil, iştahı da yerinde fakat belli ki ağırlığından dolayı uçamıyor, ben uçuruyorum günde birkaç saat ve sıcaktan mı bilmiyorum ama sık sık ağzını hızlı bir şekilde açıp kapatıyor, kilo artışından dolayı hızlı yorulduğu için mi acaba? -video burada
fakat net bir şekilde çekemedim maalesef- yoksa bu şişliğin başka bir nedeni mi var? veterinere hiçbir fikrim olmadan gitmek istemiyordum, bir de yol sıkıntısı var öyle alelacele götürmek beni zora sokardı- gerçi iki hafta oldu, yağlanma olduğunu düşünerek erteledim ama ciddi bir şeyse kahrolurum. lütfen yardımcı olur musunuz?

Banada yağlanma gibi geldi fakat yavru kuş niye bu kadar yağlanır o konuda hiç bir fikrim yok, yiyecek olarak ne veriyorsunuz

garden mix sade yem- arada quik- haftada bir veya iki kere yumurta maması yapıyordum- irmikli ve arada havuçlu- bir de yulaf tohumu. sebze meyve yeme gibi bir alışkanlıkları da yok şu an zaten. kumu ve vitamini de eksik değil...

sZFNbYSj (1).jpg

MXCRvU2C.jpg

bu şekilde

Dışkısı bana normal gelmedi ama ne yapılacağını bilemiyorum. @Soran Kişi hocam müsait olunca yardımcı olacaktır.

Bunun öncesinde kullanmıyordum, bir buçuk haftadır kullanıyorum Diazyme 256

Dışkıda hastalık yok fakat toparlamak gerekiyor, imkan varsa elektrolit ve dal darı temin eder misiniz

Geri