Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşu durgunluk

Lester

Yeni Üye
2 tane yavru muhabbet kuşum var 3 haftalık filanlar. Dün uzun bir yolculuk yaptık onlarıda götürmemiz gerekti (kendi aracımiz). Bugün beslerken birtanesi ağzını adamakıllı açmıyor ve bayılma ve ayakta durma arasında gidip geliyordu ama diğer yavru baya haraketli

3 haftalık kuşu daha annesi babası beslemesi gerekir. Ayrıca yolculuk içinde çok küçükler en ufak bi hava değişimi hasta olmalarına neden olabilir.

3 haftalık kuşu daha annesi babası beslemesi gerekir. Ayrıca yolculuk içinde çok küçükler en ufak bi hava değişimi hasta olmalarına neden olabilir.
Dostum ben sebepsiz yere almadım 3 yavru anne beslemedi diye öldü. Ve sanirım bahsettiğim kuş ölücek çünkü popo kısmı morlaşmış ve zar zor ötüyor ve kıpırdamıyor hatta beslemeye çalıştığımızda yemiyor. Bir yerinde birşey varmı diye incelerken kendini ölü gibi bıraktı 3-4 saniye sonra gözlerini açtı vede bir burnu şiş. Biz elimizden geleni yaptık bakmaya çalıştık ölürsede yapacak birşey yok en azından 1 tanesi yaşasın :(

Geçen haftada aynı kuş biraz durağanlaşıp kendine gelmişti. Şimdi yavruları birbirinden ayırdık hastalık varsa sağlıklı olana bulaşmasın diye

Yazmayı unuttum ayrıca sabah verdiğimiz mamanım hepsi kursaktan boşalmamış

İnternetten video izleyin aparat ile direk kursaga vermeyi deneyin mamayı son çare olarak. Görsel.ekler misiniz kuşun

İnternetten video izleyin aparat ile direk kursaga vermeyi deneyin mamayı son çare olarak. Görsel.ekler misiniz kuşun
O saatte görmemişim ama yine vermeye çalışmıştık ağzını bile açmadı iyice kendini salmıştı 2 saat önce filan malesef öldü

O saatte görmemişim ama yine vermeye çalışmıştık ağzını bile açmadı iyice kendini salmıştı 2 saat önce filan malesef öldü
Ozaman tek yavrunuz kaldı sanırım, bizimkilerde bı ara annesi yoldu ayırdım baba acemi besleyemedi başta 1/2 gün gözü karartıp mecburen aparatla kursaga inerek besleme yaptım yoksa zaten öleceklerdi sizde isterseniz öyle yapan. Kuşların kursağı sağ taraftadır, elinize yatırdığıniz zaman solda yani.

Geri