Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum ishal mi?

Tilbe

Yeni Üye
Merhabalar. Bir süre önce ne yazık ki evimizin neşesi olan muhabbet kuşumuzu ishal sebebiyle kaybettik. Dün başka bir yavruyu evimize aldık ancak yem kırma konusunda bazen sıkıntı yaşadığını farkedince bugün hem hazırladığım yumurtalı ve etimekli mamadan hem de biraz kırdığım yemlerden yedirmeye çalıştım. Kırık yemleri yerken dışkıladığında dışkısının şeffaf sümüksü bir yapıda olduğunu ve sindirilmemiş bir yem bulundurduğunu gördüm. Şimdi takip ediyorum tekrar böyle olacak mı diye ama endişelenip sizlere de sormak istedim. Şu an karnınu doyurdu şükürler olsun ve uyku modunda. Sizce hasta mıdır yoksa hem yeni evine adapte olmaya çalışması hem de bir süre aç kalması mı buna neden olmuştur? İshalden canımız çok yandığı için tedirginlikle önerilerinizi bekliyorum.

Kuşun fotoğrafını ve dışkısını yüklermisiniz ?

Ayrıca dışkıdaki yem tabandan da gelmiş olabilir gözlemlemek gerek..

Kuşun fotoğrafını ve dışkısını yüklermisiniz ?

Ayrıca dışkıdaki yem tabandan da gelmiş olabilir gözlemlemek gerek..

Kakasını elimden yer yerken yaptığı için peçeteye aldım, bahsettiğim sümüksü yapı biraz kurudu ancak fotoğrafını ekledim. Kafesin tabanına havlu peçete serdim tekrar dışkılamasını bekliyorum. Teşekkürler şimdiden yardımlarınız için
35353
35352

Bir kere sadece beyaz kısmı dışkıladıktan sonra kakası normale döndü. Kırılmış yem dışında pek bir şey yemediği için aspur deneyeceğim sanırım daha kolay kırılıyormuş. Yardımlarınız için teşekkürler!

İshal için burda biri KIZIL DARI önermiş.
Genel gelişimi için de haşlama yumurta sarısı, kabuğu,irmik , havuç rendesi verebilirsiniz. İnternette tarifleri var geçmiş olsun

Geri