Karadeniz Pet

yavru muhabbet kuşum kafesinde halsiz ve dışkısı poposuna yapışmış

• Konbuyu başlatan Murat Doğan
  • Başlangıç tarihi
M

Murat Doğan

Guest
arkadaşlar 2 gün önce 1.5 2 aylık bir muhabbet kuşu aldım 2-3 saat sonra salınca elime gelmeye başladı ama poposunda dışkı var ve kafesinde olduğu zaman halsiz gözüküyor bunlarda resimler

made in petshopta bu daha yeni aldığım için mi böle yoksa hastalık filanmı petshoptaki en çok öten ve en hareketli kuş buydu aldığımdada kıçında dışkı yoktu

made in petshopta bu daha yeni aldığım için mi böle yoksa hastalık filanmı petshoptaki en çok öten ve en hareketli kuş buydu aldığımdada kıçında dışkı yoktu

Normal yani petshopdan alınan kuşta saglık aranmaz. Ne kadara aldınız ? Keşke forumdaki arkadaslardan yardım isteseydiniz. Bu kuş hasta düzelmesi için vitamin ve mama takviyesi yapabilirsiniz ama inş ölmez.

benim eski dişi kuşumla takas ettik 40 liraydı normalde ama adam takastan dolayı 10 a verdi 2 gündür bi kez yem yedi oda elimden kuş kumu vitamini var zonguldakta yaşıyorum nerden alabilirimki kuşu ?

benim eski dişi kuşumla takas ettik 40 liraydı normalde ama adam takastan dolayı 10 a verdi 2 gündür bi kez yem yedi oda elimden kuş kumu vitamini var zonguldakta yaşıyorum nerden alabilirimki kuşu ?

Eski kusunuzu damizlik olarak 50 tl ye satacaktir zaten .zonguldakta uretici yada hobici burada illaki vardir konu acsaydiniz bulurdunuz.kus eve yeni gelmis kafesten salmayin yemesini icmesini bekleyin

poposunu temizliyimmi ötmesi için kuş sesi aciyimmi kuşu alalı 2 gün oldu ama ben yemliklerinden bir yemin kabuğunu hiç görmedim hiç ellememiş bile suyuna vitamin damlattım suyunuda içtiğini sanmıyorum

kuşta büyük ihtimalle bağırsak enfeksiyonu var, benim tahminim bu yönde..

peki ne yapmam lazım kuşu başka bir petsoha varip yenisini mi alıyım yoksa bunu iyileştirip eğitmeyemi çalışiyim

bağırsağı enfeksiyon kaptıysa eğer cok uzun yaşamaz.. Müdehale edilerek kurtarılabilinir, ben bir yavruyu kurtardım, halen yaşıyor.. ama siz yeni almışsınız, değiştirmeye bakın kuşu.

peki kuşu alırken neye dikkat ediyim bide eve kutudamı getiriyim kafestemi bu kuşu kafeste getirdim bide kafesini televizyonun yanına koysam sıkıntı olurmu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:12 -->-> Daha önceki mesaj 14:02 --

benim kafes televizyonun yanında kuşa zararı olurmu jumbomu daha iyidir yoksa normal yerlimi ?

ele alıştırma ve konusturma acısından cok büyük farklar yok kuşlar arasında.. ilgi ile her kusu kendinize alıstırabilirsiniz. görsellik olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın.. yavru olmasına dikkat edin alacagınız kuşun.

bence hasta olduğu için değiştirmeye degil de imkanlarınız varsa kuştan anlayan bir veteriner yardımı ile iyileştirmeye bakın..değiştirdğinizde petshopta iyileştirmeyi falan kendilerine dert edeceklerini sanmıyorum..

abi bendekide aynısı oluyordu banyoluk aldım bide kafesin icine birkac oyuncak koydum :D poposunda ne dışkı nede halsiz oldugunu gördüm bence sende bunu yapabilirsin abi :D

Bariz hasta bir kuş bende anlayan birisine götürün