Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşumun dışkısı koyu kahverengi

Arzu.

Yeni Üye
Merhaba,
Yeme yeni düşmüş olan kuşu 3 gün önce aldım. İlk 2 gün çok neşeli ve iyiydi ama bugün dışkısı bu şekilde ve fotoğraftaki gibi kafesin tabanında duruyor. Ayrıca yem de kustu birkaç defa. Sebebi ne olabilir?
yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 64BFC5ED-02F2-4B61-A6BB-596A1A1E39B4.jpeg
    64BFC5ED-02F2-4B61-A6BB-596A1A1E39B4.jpeg
    883.8 KB · Görüntüleme: 62
  • 9BC4C85B-3B45-40B3-BACA-BE1AC78C901F.jpeg
    9BC4C85B-3B45-40B3-BACA-BE1AC78C901F.jpeg
    58.9 KB · Görüntüleme: 57
Kuşumun dışkısı ve halsizliği hala değişmedi. Koyu kahve ishal. Lütfen yardımcı olun. Bir şey olacak diye korkuyorum.

Veterinerden baycox ya da netcox alın. Bunları bulamazsanız en azından sulphamezathine alın. Alınca yazın kullanımını yazarım.
Tamam Recai bey yarın hemen alıp buraya yazarım hangisini bulabildiğimi. Çok teşekkür ederim. Peki problemi ne?

Recai bey söylediğiniz ilaçlar zor mu bulunuyor? Bugün 3 veterinere gittim hiçbirinde yoktu. Yarına kaldı maalesef almam.
Baycox ile netcox zor bulunuyor evet, bulamadıysanız, sulphamezathine, coxidin ya da tetramezatin temin edin.

@Recai söylediğiniz ilaçların hiçbirini İstanbul’da esenler, bayrampaşa ve fatihteki hiçbir veterinerde bulamadım. Başka bir ilaç önerisi ya ya yapılabilecek başka bir şey var mı? Kuşun durumu gittikçe ağırlaştı. Sanırım kaybedeceğim

Ya da İstanbul’da yaşayan arkadaşlar,
Bu ilaçları bulabileceğim bir veteriner önerisinde bulunabilir misiniz?

@Recai şimdi sulpamezatini buldum. Nasıl kullanacağım?
kuş hiç su içmiyor. Şırıngayla ağzına ilacı verebilirim ama ne oranda vermeliyim. Lütfen hemen başlayalım tedaviye.

@Recai şimdi sulpamezatini buldum. Nasıl kullanacağım?
kuş hiç su içmiyor. Şırıngayla ağzına ilacı verebilirim ama ne oranda vermeliyim. Lütfen hemen başlayalım tedaviye.
Günde 2 kez 2 damla. Sabah 1 damla akşam 1 damla. İlaç kullanımı sırasında kafeste, gaga taşı, kalamar kemiği, kum varsa kaldırın.

Günde 2 kez 2 damla. Sabah 1 damla akşam 1 damla. İlaç kullanımı sırasında kafeste, gaga taşı, kalamar kemiği, kum varsa kaldırın.
Tamam eve dönünce atacağım hemen. Çok teşekkür ederim. Mesela 1 saat sonra 1 damla versem diğerini sabah mı vereyim? Yoksa gece 2 gibi de uyumamış oluyorum o zaman da verebilirim ama ağır mı gelir?

Tamam eve dönünce atacağım hemen. Çok teşekkür ederim. Mesela 1 saat sonra 1 damla versem diğerini sabah mı vereyim? Yoksa gece 2 gibi de uyumamış oluyorum o zaman da verebilirim ama ağır mı gelir?
1 saat sonra 1 damlayı, gece 2 de de 2 damlayı verin.

Geri