Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşunu nasıl besleyebilirim? Annesi ve babası beslemiyor

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Benim çift kuşlarımın 6 tane yavrusu var. Lakin 6. en son yumurtadan çıkan yavruyu ne annesi nede babası yedirmiyor. Diğer kardeşleri pamuk tüylerine geçiş yaptı. hatta 5. yavru bile bayağı irileşti,kursağı dolu ama 6.yavru sanki daha yeni doğmuş gibi küçük ve kursağı boş. Küçük olduğundan 5kardeşinin altında kalıyor. Anneleri yem kusmak için yuvaya girdiğinde büyükler öne atılıyor ve 6.yavrum küçük olduğundan altta kalıyor hiç bir şey yiyemiyor. Haliyle kursağı bomboş. O yavrunun ölmemesi için,onu nasıl beslemeliyim ve yaşatmalıyım? Bu arada daha 1. yavrum 29 ekim de çıkmasına rağmen yeni yeni pamuk tüylerini çıkarmalarına rağmen bugün kuşlarımın yine çiftleşti. Bu normal mi? yavrulara zarar verirler mi çiftleştikleri için? Çünkü hala küçükler ve yuvadan çıkmadılar. Lütfen yardımcı olun...

yanık kalmış yavru. yanık kalmak boyle durumlar için soyleniyor zaten.

eğer beslemediğinden eminsen elle beslemekten başka çaren yok.

Evet kesinlijle beslemediginden eminim . Laki bisey kafami karistiriyir. İlk.zamanlar besliyirlardi hatta kursagi soku doku fotografi bile var. Ama simdi neden beslemekten vazgecti anlamadim. Ben ellledim diye falan olduysa ben diger yavrularida elledim. Kursak kontrolu icin.

Muhtemelen o yavru güçsüz kaldığı için beslemekten vazgeçip diğerlerini yöneliyorlardır. Forumda elle besleme ile alakalı konular mevcuttu. İnşaallah yavrunuz büyür

İlginiz için teşekkür ederim. Her gün bir kap mama yapıyordum artık kendi 2 kap kuş yemleri oluyor. Ama onlara yetmiyor olacak ki, bugün 2 kap mama yapıp önlerine koyduk. Artı 3 kap da kendi vitaminli kuş yemleri var. Bugün tekrar baktığımda .numara en küçük yavrumunda kursağı dopdoluydu. Sanırım kap mama yetmediğinden büyük yavrulardan küçüğü kadar yediremeden dişinin kursağı boşalıyordu. Ondan yediremedi sanırım. Ama bugün 2 kap özel mamayla hepsinin kursaklarının maşallahı vardı.Bendeki yavrular aşırı oburlar..

Geri