Karadeniz Pet

yavru muhabbet kuşu aldım ama çoğu kuş gibi kafasındaki çizgiler belirsiz.

bysra.byster

Yeni Üye
Kuşumun kafasındaki çizgiler hiç yok denecek kadar az bu ilerde değişir mi sizce yani yetişkinliğe doğru çizgiler koyulaşır mı ve kusum cok sessiz ne yapmam gerekiyor yeni aldım daha yavru resimde görüldüğü üzre.

Ekli dosyalar

• 20171218_221307_HDR.jpg
    20171218_221307_HDR.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 161
Çünkü o bir spangle. Genetiği öyle. Büyüse de siyah çizgileri koyulaşmayacak.

Bu arada kafasındaki kırmızılık nedir?

Peki hiç mi değişim olmaz mesela diğer kuşlar gibi gaga altında benek olup büyür mü?

Spangle varyasyonunda yanak benekleri ya hiç olmaz, ya da soluk olur istisnalar dışında. Kuşunuz gayet güzel. Büyüyüp bir iki tüy değişimi sonrası daha da oturur tüyleri, gösterişli olur. Güle güle besleyin.

Kuşumun kafasındaki çizgiler hiç yok denecek kadar az bu ilerde değişir mi sizce yani yetişkinliğe doğru çizgiler koyulaşır mı ve kusum cok sessiz ne yapmam gerekiyor yeni aldım daha yavru resimde görüldüğü üzre.
ilgilenip size alışmasını sağlayabilirsiniz konuşturmak istiyoranız hemen eğitime başlayabilirsiniz müzik dinletebilirsiniz veya kuş sesi dinletebilirsiniz ama konuşturulacak kuşlarda ben fazla kuş sesi dinletmenizi tavsiye etmem açıkçası ya da hoş bir ses dinletilmeli diye düşünüyorum cıyak cıyak bağıranlar yerine ortamına alıştıkçada daha da açılacaktır

Geri