Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşu sadece dal darı yemeyi tercih ediyor

Chosenstr

Yeni Üye
Herkese merhaba. 2 hafta önce aldığım yavru muhabbet kuşum normal yemi pek tercih etmediğini fark ederek dal darı almıştım. Bugün itibari ile 1 darıyı bitirmiş oldu. Ancak normal yemden çok az yiyor. Ben aç kalmasın diye gene de dal darıyı veriyorum ama böyle alışmasını da istemiyorum. Ayrıca yemlikten yemek yemiyor ve suluktan da suyunu içmiyor. Ben kendim sabah - akşam içiriyorum suyunu. Bu durum beni fazlasıyla stres ediyor. Önerileriniz nedir? Bu sorunları nasıl aşabiliriz?

Alışana kadar yemini kavanoz kapağı tarzı bir şeyle kafesin temiz bir noktasına koyabilirsiniz ben de ilk zamanlar su içmiyor diye dertleniyordum ama genel olarak az içiyorlar

Güncel olarak kuşum hala birşey yemedi. Ayrıca dışkısı yeşil-siyah arası bir tonda ve sindirilmemiş yem var. Darısını koydum ama hala yemiyor. Yemin başında öylece duruyor ne yapmam gerekiyor bu gidişle açlıktan ölecek lütfen yardım edin.

Daha demin ağzını açıp ileri geri yaparak bu iki yemi dışarı attı. Sebebi nedir ? Kusma olabilir mi bu davranış?

Ekli dosyalar

• y.jpg
    y.jpg
    172.5 KB · Görüntüleme: 11
Geri