Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kuşumu Ne Zaman Kafesten Çıkarmalıyım?

Limonga

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yavru muhabbet kuşum(2 aylık) tam 1 haftadır benimle Kafesinin yerini hiç değiştirmedim her gün ilgilendim yaklaşıp konuştum kafesten içeri elimi uzattım dal darı ile besledim ;elime geliyor ve canı istediğinde kendini de sevdiriyor bana ısırma eğilimi hiç yok sesime karşılık veriyor önce bu bilgileri vermek istedim sorum şu muhabbet kuşum kafesin içinde sesimi duydukça ordan oraya kafesin içinde koşuyor heyecanlanıyor çıkmaya yer arıyor onu böyle gördükçe çıkarasım geliyor ama önce size danışmak istedim ne yapmalıyım çıkaramalı mıyım 1hafta yeterli mi yoksa 1 hafta daha bekleyeyim mi tüm gün kafesin içinde çırpınıyor ne yapmalıyım ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler:)))

Bir hafta yeterli diye düşünüyorum uçarken kovalama falan olmasın duvara çarpabilir.

Bence kafes içi eğitim bittikten sonra dışarıya çıkarın, bir ne güvendiği liman olun ki çarpma durumu olmasın konacak yer bulamazsa size gelebileceğini bilsin

Tamamdır cevaplarınız için çok teşekkürler , bugün çıkaracağım o zaman elime iyice alıştı umarım bir yerlere çarpmaz sonucu buradan paylaşırım :)
Odada kuşa zarar verecek nesneler varsa çıkarın, pencereleri kapatıp perdeleri mutlaka çekin ardından çıkarabilirsiniz.
Bence kafes içi eğitim bittikten sonra dışarıya çıkarın, bir ne güvendiği liman olun ki çarpma durumu olmasın konacak yer bulamazsa size gelebileceğini bilsin
Bir hafta yeterli diye düşünüyorum uçarken kovalama falan olmasın duvara çarpabilir.

Muhabbet kuşumu çıkardım kapağını açtığım gibi direkt dışarı fırladı, tabi ki kapıları, pencereleri ve perdeleri çekmiştim hiçbir yere çarpmadı konamadığı zamanda bana gelip kondu hiçbir sıkıntı olmadı ama şöyle bir durum var çıkarttığımdan beri kendini sevdirmemeye başladı asla ısırmıyor sadece parmağımdan uzaklaşıyor bana olan ilgisi aynı yine tepki veriyor seviniyor ben konuştukça ama sevdirmemeye başladı sebebi nedir sizce? :/Bence kafes içi eğitim bittikten sonra dışarıya çıkarın, bir ne güvendiği liman olun ki çarpma durumu olmasın konacak yer bulamazsa size gelebileceğini bilsin
Odada kuşa zarar verecek nesneler varsa çıkarın, pencereleri kapatıp perdeleri mutlaka çekin ardından çıkarabilirsiniz.

Muhabbet kuşumu çıkardım kapağını açtığım gibi direkt dışarı fırladı, tabi ki kapıları, pencereleri ve perdeleri çekmiştim hiçbir yere çarpmadı konamadığı zamanda bana gelip kondu hiçbir sıkıntı olmadı ama şöyle bir durum var çıkarttığımdan beri kendini sevdirmemeye başladı asla ısırmıyor sadece parmağımdan uzaklaşıyor bana olan ilgisi aynı yine tepki veriyor seviniyor ben konuştukça ama sevdirmemeye başladı sebebi nedir sizce? :/Bence kafes içi eğitim bittikten sonra dışarıya çıkarın, bir ne güvendiği liman olun ki çarpma durumu olmasın konacak yer bulamazsa size gelebileceğini bilsin
Kafes dışındada zamanla aranızda güven oluşur şuan süreç normal görünüyor, kovalamayın dışarıda ne olursa olsun, güvenini hepten kaybeder

Geri