Karadeniz Pet

Yavru olduğu yerde kanat cirpiyor??

Limon44

Meraklı Üye
Bir aylik yavru kusum var.hatta gagasi hala kahverengi. Yemi bile tam kiramiyor dal dari veriyorum sürekli. Gunun yarisini uyuyaraka yarisnida oldugu yerde kanat cirparak geciriyor helikopter gibi bu nu neden yapiyor. Kafesteki butun yem kabuklari uçuyor hep mi yapacak anlamadim.

kanatları için yapıyor hemde dolaşımı için gerekli.kuş uçuyor mu düzenli olarak?

Egzersiz yapıyordur bence bol bol uçurun kendinize alıştırın

kanatları için yapıyor hemde dolaşımı için gerekli.kuş uçuyor mu düzenli olarak?
Daha yeni yeni ucuyor ama iyi ucamiyor ken
dini saga sola carpiyor. Oldugu yerde hızlı hızlı araliksiz kanat cirpiyor.kafesten cikariyorum.ciktiginda da aynisini yapiyor

Bir aylik yavru kusum var.hatta gagasi hala kahverengi. Yemi bile tam kiramiyor dal dari veriyorum sürekli. Gunun yarisini uyuyaraka yarisnida oldugu yerde kanat cirparak geciriyor helikopter gibi bu nu neden yapiyor. Kafesteki butun yem kabuklari uçuyor hep mi yapacak anlamadim.
Benimki de öyle yapıyordu ilk aldığımda ben de korkmuştum elinize falan çok alışmadıysa direkt salmayın bence çarpabiliyor gerçekten bir yerlere elinize yem meyve falan koyarak alıştırabilirsiniz alıştıktan sonra etrafı öğrendikten sonra arkadaşların dediği gibi bol bol alıştırma yapsın öğrenince bi daha kafese girmek bile istemeyecek :p

Daha yeni yeni ucuyor ama iyi ucamiyor ken
dini saga sola carpiyor. Oldugu yerde hızlı hızlı araliksiz kanat cirpiyor.kafesten cikariyorum.ciktiginda da aynisini yapiyor
muhtemelen dah yavrudur kanat egzersizi yapıyor korkulacak birşey yok kanat kaslarını geliştiriyor

Aynen öyle sıkıntı yok :)

Geri