Karadeniz Pet

Yavru ölmüş mü c

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Canlı mı ölmüş mü nasıl anlayacagıö

Ekli dosyalar

• 20180311_231148.jpg
    20180311_231148.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 92
Alın elinize bakın ama o tüyleri biraz temizleyin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dişiyi kaldıramıyroum ki. Şuan buna bakabilmek için baya zorladım dişiyi. Nası anlıcam ben ya ölü mü diye. Uyuyo fln olabilir mi böyle ölü gibi.
Folluğu değiştiricem yeni bi folluk aşdım. Dişinin çıkmasını bekliyordum lakin dişi hiç kalkmıyor ya

Dişiyi kaldıramıyroum ki. Şuan buna bakabilmek için baya zorladım dişiyi. Nası anlıcam ben ya ölü mü diye. Uyuyo fln olabilir mi böyle ölü gibi.
Folluğu değiştiricem yeni bi folluk aşdım. Dişinin çıkmasını bekliyordum lakin dişi hiç kalkmıyor ya
Yuvaliga iki tıklayın o çıkar o esnada alin bakın yada küçük bir karton parçası koyun çıkınca yuva girişine giremez hemen ama bence tam yumurtlar çıkmadan gollük değiştirmeyin

Yuvaliga iki tıklayın o çıkar o esnada alin bakın yada küçük bir karton parçası koyun çıkınca yuva girişine giremez hemen ama bence tam yumurtlar çıkmadan gollük değiştirmeyin

İlk yavru çıktıktan sonra temizlik yapıp değiştirebilir problem olmaz folluk aynı olduktan sonra

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elimle itsem bile kalkmıyor dişi. Tıklatmak çözüm değil onun için. Bi de strese girip diğer yumurtalara yatmazsa üÜlürüm

İlk yavru çıktıktan sonra temizlik yapıp değiştirebilir problem olmaz folluk aynı olduktan sonra

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Folluk yeni koyacam d3di diye dedim

Elimle itsem bile kalkmıyor dişi. Tıklatmak çözüm değil onun için. Bi de strese girip diğer yumurtalara yatmazsa üÜlürüm
Elinizle itseniz bile kalkmıyorsa o kuş size alışık büyük ihtimal o yüzden bence itin alin

Aynı folluğun temizini koymayı düşünüyorum yanı. Aynısından 2 tane almıştım. Ama şuan kullandıhını kemirmişti her yerini. Yeni folluk daha saglam

Aynı folluğun temizini koymayı düşünüyorum yanı. Aynısından 2 tane almıştım. Ama şuan kullandıhını kemirmişti her yerini. Yeni folluk daha saglam
Kuşlar farkeder bence sadece tüylerin bir kısmını verilmiş ise yavrusu alin gerisini aynen kalsin

Dişi içine dışkısını fln yapıyor ama. Zararı olmaz mı

Yavru dün ölmüş. Sebebi ne olabilr

Ekli dosyalar

• 20180312_113008.jpg
    20180312_113008.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 63
Yavru dün ölmüş. Sebebi ne olabilr
Merhabalar. Benim konumdan da takip ettiğiniz için az çok fikir sahibiyim kuşlarınızdan. Maalesef benim kuluçka süresinde de 2 yumurta kırıldı bahsetmiştim. İlk kuluçkası olan kuşlarda ne kadar dikkat edilse de stres faktörlü, acemilik faktörlü sıkıntılar muhakkak olacaktır. Kuşların ilk kuluçkası olduğu için kuşlarda size alışık olduğu için bundan sonraki süreçte yavru çıktıktan sonra çok çekingen davranmayın. 2-3 saate bir çıkan yavrunun kursağını kontrol edin. İlk tecrübesi olan kuşlar yavruyu besleyemeyebiliyor ilk zamanlar. yavrunun üstünde uzun süre kalıp ya da acemilikten ezebilir. İlk kuluçkada maalesef yumurta kırılmaları ölümler olabilecek. Giderek tecrübe kazanacaklardır. Siz ölü yavruyu alın. Diğer yumurtaları takip etmeye devam edin.

Yorumunuz için çık tesekkür ederim. Evet ölen yavruyu aldım ve gece başka yavru çıktı. Şuan 1 yavru var yani sesi geliyor arada kontrol ediyorum. Annesi besliyot mu diye bakamıyorum ama dişi kalkmıyor.
Ölen yavrunun kursagında yem vardı. Çıktıktan sonra annesi beslemiş yani. Ama neden öldü anlam veremedim. Umarım diğer yavrular sağlıklı büyür.

Yorumunuz için çık tesekkür ederim. Evet ölen yavruyu aldım ve gece başka yavru çıktı. Şuan 1 yavru var yani sesi geliyor arada kontrol ediyorum. Annesi besliyot mu diye bakamıyorum ama dişi kalkmıyor.
Ölen yavrunun kursagında yem vardı. Çıktıktan sonra annesi beslemiş yani. Ama neden öldü anlam veremedim. Umarım diğer yavrular sağlıklı büyür.
Annenin çok uzun süre üstünde yatılı kalmasına da izin vermeyin. Benim dişi de kapağı açsam bile kalkmıyor elimle zorla kaldırmam gerekiyor. Yumurtalar varken bunu yapmak mantıklı değildi ama artık 1-2 saate bir kaldırıp yavruyu kontrol edin. Yavrunun beslenmesi önemli. Anne altında da ezilmesin.

Son düzenleme:
Annenin çok uzun süre üstünde yatılı kalmasına da izin vermeyin. Benim dişi de kapağı açsam bile kalkmıyor elimle zorla kaldırmam gerekiyor. Yumurtalar varken bunu yapmak mantıklı değildi ama artık 1-2 saate bir kaldırıp yavruyu kontrol edin. Yavrunun beslenmesi önemli. Anne altında da ezilmesin.
hımm tamamdır o halde kadırıp bakayım

Baktım. Kursağı doluydu ve hareketli baya. Umarım ölmez.

Ekli dosyalar

• 20180312_134406.jpg
    20180312_134406.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 45
Baktım. Kursağı doluydu ve hareketli baya. Umarım ölmez.
Tamamdır. Acemiliklerini erken atarlarsa sıkıntı olmayacaktır. Gün içinde ara ara dişi yuvadan çıkmışsa bakın. Çıkmamışsa da siz kaldırıp kontrol edin. Çok sık değil tabi.