Karadeniz Pet

Yavru Serçe Kuşu Elime Geçti, Ne Yapmam Lazım? (Acil cevap yazabilirseniz eğer çok memnun olurum.)

Geçen sene bundan daha küçük bir serçe balkonuma düşmüştü. Ben balkona ekmek ıslattım, su koydum. Kendisi yemiyordu. Ancak annesi gelip besledi, koyduklarımdan yedi. Bir hafta kadar sonra uçtu gitti.. ==> http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/millet-muhabbetkusu-tutar-bize-ya-kumru-duser-ya-serce.23296/
Benim evimde olan kuş gayet güzel uçuyor fakat beslenemiyor. Birkaç gün besleyip bırakacağım. Açmış olduğunuz konunuzda dediğiniz gibi bunlar evcil olabilecek kuşlar değiller. Zaten evde bakma taraftarı değilim. :)

Biraz kalsin toparlasin zaten anlarsiniz tavirlarindan sonra ozgurluge kanat cirpar

Biraz kalsin toparlasin zaten anlarsiniz tavirlarindan sonra ozgurluge kanat cirpar
Teşekkür ederim yorumunuz için. :)
Evet, öyle yapacağım. Dün kürdan yardımıyla kendim yedirdim ama bugün masanın üzerindeki bisküvi kırıntılarını ve şişe kapağındaki sudan kendisi yardım almadan içti. Düne göre bugün bayağı aktif, olduğu yerde pek durmuyor. Bir günde bu değişimi gösterdi. Kafes şeklinde yaptığım kutudan saldım, kutunun üzerinde duruyor. Biraz daha toparlasın, özgür bırakacağım mutlaka.

Çalıkuşuna benziyor. Güzel ötüşü olan bir bülbüldür. Serçe olmadığı kesin. Serbest bırakırsan ölür.

Çalıkuşuna benziyor. Güzel ötüşü olan bir bülbüldür. Serçe olmadığı kesin. Serbest bırakırsan ölür.

Aynen bu kuşa benziyor. Serçe olmadığı kanaatine vardım zaten. Ama türü konusundaki gizem hala devam ediyor. :)
Serbest bırakmazsam da evde ölür. Çünkü hareketleri bile muhabbet kuşundan farklı. Evde bakılabilecek bir kuş değil.

Aynen bu kuşa benziyor. Serçe olmadığı kanaatine vardım zaten. Ama türü konusundaki gizem hala devam ediyor. :)
Serbest bırakmazsam da evde ölür. Çünkü hareketleri bile muhabbet kuşundan farklı. Evde bakılabilecek bir kuş değil.
bende buna benzettim.

Büyük bir ihtimal büyüyünce değişecek.
Ama ben göremeyeceğim bu değişimi. :)
Bugün salmayı düşünüyorum kendi doğasına çünkü artık elime bile gelmiyor. Hareketlendi bayağı. Dışarıda tek başına yaşayabileceğini düşünüyorum.

Bende bülbül e benzettim onlar etçil ama kurt ile besleniyorlar genelde inşaallah doğada kalabilecek seviyeye gelmiştir

Bende bülbül e benzettim onlar etçil ama kurt ile besleniyorlar genelde inşaallah doğada kalabilecek seviyeye gelmiştir
Evde gösterdiği hareketlerden anlamaya başladım yaşayabileceğini. Sınavımın olduğu sabah sınava giderken saldım. Daha görmedim buralarda. Umarım yaşıyordur. Özleyeceğim. :)