Karadeniz Pet

Yavru sultan papağanı 24 günlükken yuvadan atladı.

smalhero

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba başlıkta da yazdığı gibi 24 günlükken yuvadan atladı. Biraz erken değil mi sizce? 1 kardeşi daha var o yuvadan atlayandan daha minyon. Yuvadaki kardeşi onu göremeyince pek bir üzüldü kabuğuna çekildi :D . Acaba yuvadan atlayan yavruyu tekrar yuvaya koymalı mıyım ? 1 hafta kadar daha beklesinler mi?

Öncelikle herkese merhaba başlıkta da yazdığı gibi 24 günlükken yuvadan atladı. Biraz erken değil mi sizce? 1 kardeşi daha var o yuvadan atlayandan daha minyon. Yuvadaki kardeşi onu göremeyince pek bir üzüldü kabuğuna çekildi :D . Acaba yuvadan atlayan yavruyu tekrar yuvaya koymalı mıyım ? 1 hafta kadar daha beklesinler mi?
Henüz vakti var yuvaya koyun ama dikkat edin dişi yada erkek kuş zarar vermesin, zarar vermezlerse kalsın verirler ise ayırın, 35 günlük olana kadar anaçların beslemesi daha sağlıklı olacaktır.

Benim bildiğim Sultan Papağanları 6 haftalık iken anne babalarından ayrılıyor. 5 haftalık iken kendileri beslenmeye başlıyorlar.
Çiftimin 2. nesil yavruları bu ikisi. İlk yavrusu 32 günlükken atlamıştı yuvadan sorunsuz büyüdü. İnternetten araştırdığımda da 30 gün ve üstü yavrular yuvadan atlıyor yazıyordu. Bu yavru biraz aceleci davranıp erkenden atladı ben de şaşırdım ne yapacağımı.

Henüz vakti var yuvaya koyun ama dikkat edin dişi yada erkek kuş zarar vermesin, zarar vermezlerse kalsın verirler ise ayırın, 35 günlük olana kadar anaçların beslemesi daha sağlıklı olacaktır.
Ben de öyle düşünüyorum. Geri koyacağım büyük ihtimal yavruyu.

Geri