Karadeniz Pet

Yavru varken kuşum çiftleşti

Edquart

Yeni Üye
Merhaba henüz yavrular varken kuşum çiftleşti ve en büyük kuş yirmi günlük, henüz yem kırmasını bilmiyor. Ben dişi kuşumu dinlendirmek istiyordum ve daha fazla yumurta istemiyordum. Böyle bir durumda olan yumurtaların çıkarılması gibi şeyler duydum. Ne yapmalıyım?

yumurtaları çıkartmak bence çok kötü. sonucta onun içinde bir canlı olabilir. öncelikle 20 günlük kuşunuzun beslenmesine dikkat edin. anne beslemezse siz besleyin. Sonra dişi ve erkek kuş mutlaka yıpranacaktır. bu yüzden onlara ek gıda verin mesela mama. ortamın ısısına dikkat edin. bunları yapmanız yeterli.

kızıştırıcı besin veriyor musunuz?yumurta havuç gibi

Hepsi çok sağlıklı ve beklediğim gibi yumurtlamadılar tekrar. Üçü yem kırmayı öğrendi ve gayet iyi durumları. Yuvalığı ne zaman çıkarmam gerekiyor acaba?
Yavrular yem kırmayı öğrendiyse hemen çıkarabilisin. Yavrular anne ve babalarının yanında durmasın ama.

Yavrular yem kırmayı öğrendiyse hemen çıkarabilisin. Yavrular anne ve babalarının yanında durmasın ama.
Anne ve babanın yanındalar ve kavga etmediler. Aksine anne hâlâ ilgili onlara karşı. Fazladan kafesim var ama onu da paslı diye kullanmıyordum. Ne yapmalıyım?

belli bir süre sonra yavrular anne babadan yem istediklerinde kavga edebiliyorlar ayırmanız en sağlıklı olanı ama paslıysa oraya koymayın yenisini alın

Yeni kafes al yerleştir. Anne baba bir süreye kadar ilgilenecektir ama bunun yavrulara bir yararı olmaz. Ne kadar erken yem yemeyi öğrenirse o kadar iyi. Zaten bir süre sonra anne baba beslemeyi reddecektir. Trendyolda 72.5 ₺'ye çok güzel üretim kafesi var, ben de kullanıyorum.

Geri