Karadeniz Pet

Yavru varlen yuvalığa nasıl talaş koymalıyım?

Chanshennie

Yeni Üye
Merhaba konuyu yanlış yere açmış olabilirim şimdiden özür dilerim burda yeniyim. Benim muhabbet kuşumun yumurtaları var bir kaç güne bir tanesinin çıkması lazım ama yuvada talaş yok. Aslında önceden koydum ama o sürekli attı ben de rahatsız etmek istemedim. Ama şimdi yavru çıkınca koymam gerektiği söylendi ayaklarında sorun olmaması ve yuvanın sıcak olması için peki yavru yumurtadan çıkınca talaşları nasıl koymalıyım yuvalığın o plastik folluğuna çulur yere az miktarda mı koymalıyım? Anne yine atmaz mı talaşı bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yavru çıkınca 1 tatlı kaşığı kadar koyarsın. Diğer yavrular çıkmaya başlayınca ve büyüdükçe miktarı artırırsın.

Hocam merhabalar , ben de kuşlarım için yuvalık aldım. Mısır koçanı koydum. Şuan mısır koçanı yaklaşık 1 çay bardağının yarısı kadar. Fakat kuşlarım yuvalığın suratına bile bakmıyor :) , gerçi koyalı 2 gün oldu ama ?

Hocam merhabalar , ben de kuşlarım için yuvalık aldım. Mısır koçanı koydum. Şuan mısır koçanı yaklaşık 1 çay bardağının yarısı kadar. Fakat kuşlarım yuvalığın suratına bile bakmıyor :) , gerçi koyalı 2 gün oldu ama ?

Kuluçka başlayacağı zaman girerler. İlgiyi arttırmak için içine dal tarçını kıyıp karıştırabilirsin.

Kedi kumu da koyabilirsiniz. Talaş gibi kavrayip atamiyorlar. Hem koku da olmuyor. Dışkıları da kurutuyor.

Yavru çıkınca 1 tatlı kaşığı kadar koyarsın. Diğer yavrular çıkmaya başlayınca ve büyüdükçe miktarı artırırsın.
Bu gün yavru çıktı ve ben de yarım saat önce dediiniz gibi yaptım ama şimdi baktım anne yine atmış talaşları ne yapmalıyım kendi haline mi bıraksam yuvalık o plastik folluklardan ortası çukur gibi gelenlerden