Karadeniz Pet

Yavru ve Erkek Sultan Almak Mümkün Mü?

Acatay

Yeni Üye
Erkek sultan papağanı istiyorum lakin erkek olduğunu anlamak için 6 aylık veya üstü olması gerekiyormuş. Ama ben yavru almak istiyorum, DNA testi yapmadan mümkün müdür yavrunun yaşını anlamak?

Tabii ki cinsiyetini 6 aylıktan önce anlamak mümkün. Kuşları takip edip incelemek gerekir. DNA testi olmadan cinsiyetini % 70 öğrenebilirsiniz fakat yine de % 30 yanılma payınız var. Alacağınız yavru zaten 1,5 - 2 aylık olacak.6 aylık Sultanda gerekli ilgi ve sevgiyle size alışır. Erkek Sultan papağanları daha cana yakın olur. Dişiler pek ellenmekten hoşlanmaz. Dişiler de size alışır, ama bir erkek Sultan papağanı sizi benimser.

Tabii ki cinsiyetini 6 aylıktan önce anlamak mümkün. Kuşları takip edip incelemek gerekir. DNA testi olmadan cinsiyetini % 70 öğrenebilirsiniz fakat yine de % 30 yanılma payınız var. Alacağınız yavru zaten 1,5 - 2 aylık olacak.6 aylık Sultanda gerekli ilgi ve sevgiyle size alışır. Erkek Sultan papağanları daha cana yakın olur. Dişiler pek ellenmekten hoşlanmaz. Dişiler de size alışır, ama bir erkek Sultan papağanı sizi benimser.
Hangi yöntemle daha rahat anlarım yavrunun cinsiyetini?

en net ötüşlerinden anlaşılıyor sanırım erkekler melodili öteden dişiler tek tonda ötüyor

Hangi yöntemle daha rahat anlarım yavrunun cinsiyetini?
Aslında ben size cevapların bazılarını ilk mesajımda verdim.:)
1. Erkekler dişilere göre daha hareketli oluyorlar. Dişi Sultan papağanları yürürken bile biraz daha hantallar. Biraz paytak gibi yürüyorlar.
2. Erkek Sultan papağanları dişilere göre biraz daha meraklı oluyorlar. Hep bir şeyleri karıştırma derdindeler.
3. Erkek Sultan papağanları ıslık sesine cevap vermeyi daha fazla seviyorlar.
Yavruların cinsiyetini tüylerinden ve yanak beneğinden anlamak çok çok zor. Albino ve White face Sultan papağanlarının yanak benekleri olmadığı için cinsiyetini yavruyken dna testi yapılmadan anlayamazsınız.