Karadeniz Pet

Yavru yeme düşmeden anne yumurtladı.

messevim

Meraklı Üye
Yavru kuşum henüz yeme düşmeden anne kuş yumurta yaptı. Yavru kuş için bu bir sıkıntı olur mu? ( yavru kuş 9 Şubat ta yumurtadan çıkmıştı)

683d8b442272444786a61152b73e3f08.jpg

Bir kac gune yuvadan atar buyuk ihtimalle gozunuz ustunde olsun bazi disiler cok vahsi olabiliyor bazilarida cok tolerans gosterebiliyor yavru bir aylik olmus kendini kurtarir buyuk ihtimalle

Bir kac gune yuvadan atar buyuk ihtimalle gozunuz ustunde olsun bazi disiler cok vahsi olabiliyor bazilarida cok tolerans gosterebiliyor yavru bir aylik olmus kendini kurtarir buyuk ihtimalle
Yarın gün boyu evde yokum ben. Eğer yeme düşerse başka kafese ayırma fırsatım olmayacak. Ayırma işlemini kendim yapsam sıkıntı olurmu? Bu yavru kuşun kardeşleride var ayrı kafeste. Onların yanına koysam? Korkuyorum çünkü daha önce anne kuş bir yavruyu öldüresiye dövmüştü.

Kendiniz bilirsiniz benimde disi yumurtlamis iki yavrusu yuvaliktaydi masallah hic birsey yapmamisti sizinki daha once boyle birsey yapmis o yavruda son yavrumuydu

Kendiniz bilirsiniz benimde disi yumurtlamis iki yavrusu yuvaliktaydi masallah hic birsey yapmamisti sizinki daha once boyle birsey yapmis o yavruda son yavrumuydu

O yavru zaten tek yavruydu. Başka çıkmamıştı. O yavru da yeme düşmüştü ben acemiydim başka kafese ayırmadım. Babası o yeme düşen yavrunun üzerine çıkmaya çalışıyordu sanırım bu yüzden anne kuş yavruya zarar verdi.

S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuvaliktan cikinca anne tehlike yabanci olarak gorur kendi yavrusuna bile zarar verir karar sizin yavru yem kiriyor mu kirabilecek mi izleyin aspur daldari yumurta mamasini guzel ve kolay yiyebilir

Yuvaliktan cikinca anne tehlike yabanci olarak gorur kendi yavrusuna bile zarar verir karar sizin yavru yem kiriyor mu kirabilecek mi izleyin aspur daldari yumurta mamasini guzel ve kolay yiyebilir
Kardeşlerinin yanına koyacağım. En azından onlara bakarak yem kırmaya çalışır. Teşekkür ederim.

Benimde ayni durum oldu yavru büyüyünce yeniden yumurta yapıyor benim yavrular arada atlıyor sonra yuvaya giriyor dolaşıyorlardı dişide yumurtada yatıyordu sıkıntı çıkmamıştı yem kırdığıma emin olunca ayrı kafese aldım ama arş arda kulucka yorabilir kuşunuzun hal harkeketlerine göre yavruyu ayırın erken almakta sıkıntı ikinci yavru abisi atladı diye peşinden hemen atlamıştı yuvada kalma vakit geçirme tam olmadığı icin belirli süre yemligi boşaltıp yada mamalıgin içine yatıyordu heryere dağıtıyordu çöm yordu beni kereyse

:)

Ekli dosyalar

• IMG_7555.JPG
    IMG_7555.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 25
Geri