Karadeniz Pet

Yavru yuvadan atladı 27 günlük

Mustafa23

Paylaşımcı Üye
Sabah bir baktim yavru kafesin dibinde bagiriyor 27 günlük henüz bende erken diye düşümp geri yerine biraktim hata mı yaptım anne baba girip 2 yavruyuda beslemiyor

Yem kırabiliyor mu?
Yere yem biraktım ve dal darı anne baba indi yerde yem yedi darı yedi, yavru kiramadi agzina aldi cevirdi cevirdi fakat geride cikarmadi kirabilip kiramadigini bilmiyorum tekrar yuvaya biraktim kafes dibinde bagiriyordu annesinden yem istedi annesi iteledi gagasiyla

Son çare olarak elle besleyin mama yapıp. Bununla ilgili videolar var izleyin ama dediğim gibi son çare olarak. Belki babası doyuruyordur kursağı gözlemleyin dolu mu boş mu?

Yavruyla babayı başka bir kafese alın. Orada besleyip beslemediğini gözlemleyin. Mümkünse anne ile birbirlerini görmesinler.

25 günlük olan kuşm hiç gelismiyor ne yapmam lazm

Ekli dosyalar

• P_20180421_222231.jpg
    P_20180421_222231.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 135
Daha önce hiç beslemedim çok korkuyorum, buda 27 günlk olan

Ekli dosyalar

• P_20180421_222853.jpg
    P_20180421_222853.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 135
Son düzenleme:
Çarpık bacak sorunu vardı
Yavru yanmis bence mudahele edin çok çelimsiz kalmış o zaman elle besleme aparati alıp hazır elle besleme maması kullanın onlar daha sivi olduğu için direk kursagi verebilirsiniz bazıları hero baby meyveli bebek maması kullanıyorlar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavru yanmis bence mudahele edin çok çelimsiz kalmış o zaman elle besleme aparati alıp hazır elle besleme maması kullanın onlar daha sivi olduğu için direk kursagi verebilirsiniz bazıları hero baby meyveli bebek maması kullanıyorlar

Nasıl yavru yanmış anlamadm :(

Sunuda yapabilirsin, iç yem alıp onu sıcak su ezerek mama kıvamına getirip yavrunun ağzına parca parca kurdanla vererek yutmasını sağlarsınız içinede vitamin ve prebiyotik katarak besiyeri olmasını sağlarsınız

Sunuda yapabilirsin, iç yem alıp onu sıcak su ezerek mama kıvamına getirip yavrunun ağzına parca parca kurdanla vererek yutmasını sağlarsınız içinede vitamin ve prebiyotik katarak besiyeri olmasını sağlarsınız

Yarın temin edeyim herşeyi zahmet olmazsa söylermisiniz sizce neler almalıyım ve yavru yuvadamı kalmalı ayrı yeremi almalıyım, sizce mama olarak hangisi daha iyi olur

Yarın temin edeyim herşeyi zahmet olmazsa söylermisiniz sizce neler almalıyım ve yavru yuvadamı kalmalı ayrı yeremi almalıyım
Şırınga elle besleme aparati elle besleme maması hazır olanlardan bu daha hızlı oluyor ara ara da yumurta sarısı bebe biskuvisi sıcak su ile ezerek verirsiniz

Şırınga elle besleme aparati elle besleme maması hazır olanlardan bu daha hızlı oluyor ara ara da yumurta sarısı bebe biskuvisi sıcak su ile ezerek verirsiniz

Peki besleyip tekrar yuvayamı birakmaliyim, aparatlar biraz korkutuyor beni veya şırnga kürdan ile yapsam yutmasında sorun olurmu

Yavrunun kursak dolu oluyor aslında hep fakat neden böyle oluyor anlamıyorum

Peki besleyip tekrar yuvayamı birakmaliyim, aparatlar biraz korkutuyor beni veya şırnga kürdan ile yapsam yutmasında sorun olurmu
Kürdan ve şırınga ile gaga içine bırakmak yutmasını beklemek baya zamanınızı alır ama yapabilirsiniz evet besleyince yuvaya bırakın ama diğer kuş yuvadan atlamak üzere anne bu yavruyu dövebilir

Kürdan ve şırınga ile gaga içine bırakmak yutmasını beklemek baya zamanınızı alır ama yapabilirsiniz evet besleyince yuvaya bırakın ama diğer kuş yuvadan atlamak üzere anne bu yavruyu dövebilir

Gerçekten ilk tecrubem yavrular zorlanıyorum artık küçüğu konusunda, çarpik bacaktı süngeri cikardim artik ama dogrulamiyor, bir türlü gelismiyor, büyk yavru bugün yuvadan atlamıştı, döverse ne yapmam gerekir, ve su ihtiyacini nasil karsilayacam yavrunun kück olan

Geri