Karadeniz Pet

Yavruları yeme düşmeden ciftlesen takım

ilkaygul

Yeni Üye
Yavruların en büyüğü 10 günlük en küçüğü 3 günlük ve tekrar çiftleşmeye başladılar ne yapmalıyım

Çok erken başlamışlar benimkilerde 20. Günde başlamışlardı yumurtlayana kadar ilk yavru yem yemeye başlamıştı. Genelde erkeği ayırıp dişinin beslenmesine müsaade ediyorlar ama yavru sayısı çoksa ve yavrular da ufak daha. Kızıştırıcı Nijer kenevir e vitamini veriyorsanız kesin kızgınlığı aldığı söylenen yulaf elma vb şeylerden verebilirsiniz. Yuöurtlayacağı zaman dişi çok agresif oluyor yavruları da ara sıra kontrol edin zarar verebilir. Bir tane yavru maması ve besleme şırıngası alın takviye yapmanız da gerekebilir. Allah kolaylık versin

Çok erken başlamışlar benimkilerde 20. Günde başlamışlardı yumurtlayana kadar ilk yavru yem yemeye başlamıştı. Genelde erkeği ayırıp dişinin beslenmesine müsaade ediyorlar ama yavru sayısı çoksa ve yavrular da ufak daha. Kızıştırıcı Nijer kenevir e vitamini veriyorsanız kesin kızgınlığı aldığı söylenen yulaf elma vb şeylerden verebilirsiniz. Yuöurtlayacağı zaman dişi çok agresif oluyor yavruları da ara sıra kontrol edin zarar verebilir. Bir tane yavru maması ve besleme şırıngası alın takviye yapmanız da gerekebilir. Allah kolaylık versin
Eğer yumurtlarsa yumurtayı alsam olurmu ?

Bilemiyorum daha düzgün öneriler verebilen ustalar çıkacaktır. Sonuçta yumurtlamaya başlayınca 4-5 tane yapıyorlar benim tavsiyem mamaya elma yulaf katın verin belkide eşileşselerde 2 haftaya kadar belki dahada uzun süre yumurtlama lar. Kısmet beklemek lazım. Bazı kuşlar yumurtanın yanında da yavru bakıyorlar dişi yuvadan kovalasafa kafes tabanında erkek besliyor.

Bilemiyorum daha düzgün öneriler verebilen ustalar çıkacaktır. Sonuçta yumurtlamaya başlayınca 4-5 tane yapıyorlar benim tavsiyem mamaya elma yulaf katın verin belkide eşileşselerde 2 haftaya kadar belki dahada uzun süre yumurtlama lar. Kısmet beklemek lazım. Bazı kuşlar yumurtanın yanında da yavru bakıyorlar dişi yuvadan kovalasafa kafes tabanında erkek besliyor.
Suanda yarım elmayı rendeleyip verdim hemen bitirdiler

Bilemiyorum daha düzgün öneriler verebilen ustalar çıkacaktır. Sonuçta yumurtlamaya başlayınca 4-5 tane yapıyorlar benim tavsiyem mamaya elma yulaf katın verin belkide eşileşyavrulariselerde 2 haftaya kadar belki dahada uzun süre yumurtlama lar. Kısmet beklemek lazım. Bazı kuşlar yumurtanın yanında da yavru bakıyorlar dişi yuvadan kovalasafa kafes tabanında erkek besliyor.
Kuşları ayırdım ve kafeslerini yanyana koydum şimdi . Dişi strese giripde yavruları beslememezlik yapabilirmi

Bukadar ufak iken ayırmak doğrumu bilmiyorum daha iyi anlayan biri tavsiye verebilir. Forumda çok uzman uzun zamandır kuş besleyen arkadaşlar var onlardan biri tavsiye verse daha iyi olur. Benim hiç ayırmadım erkeği yada dişiyi zarar vermedik e yada beslemeyi bırakmadık A ayırmamak daha iyi kızıştırıcı Ürün varsa kesmeniz yeterli bence umarım uzun yıllar emek vermiş ustalar yorum yaparlar ve size daha doğru bilgi verebilirler.