Karadeniz Pet

Yavruların beslenmesi için yapmam gereken bir şey var mı?

Aek

Yeni Üye
Şu anda kuluçkada olan dişi kuşum 7 tane yumurta verdi. Acaba bu yedi yumurtadan da yavru çıkar mı? Çıkarsa onların beslenmesi için bir şey yapmam gerekiyor mu yoksa dişi kuş onları yem ile mi besleyecek. Benim yavrular çıkınca yavrulara ya da anne baba kuşa vermem gereken bir besin varmıdır? Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

Yavrular çıktıktan sonra hergün mama yap ver. Şimdide uç güne bir mama verebilirsiniz.

Casper_VIA_V6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

her gün mama vermessek anne kuş yorgunluktan ölür sanırım.
kendi midesi hep boş gibi

Bişey olmaz yem yiyerek de besler ama mama kendisini toplamasına yardımcı olur. Hem de anne babaya enerji verir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:20 -->-> Daha önceki mesaj 14:16 --

Bu arada yumurtaların tamamı çıkmayabilir. Belki bir veya iki tanesi boş olabilir. Önemli olan anne kuşun bakıcılığı eğer iyi bakmazsa 10yumurtası da olsa iki tanesine ancak bakar.

Cevaplarınız için teşekkürler mama nasıl yapılır, hazır mı alıyım, hazırsa hangisini önerirsiniz?

Cevaplarınız için teşekkürler mama nasıl yapılır, hazır mı alıyım, hazırsa hangisini önerirsiniz?

Folluktanal.com adresinde Levent Abimizin çok güzel bir mama tarifi var onu yap

O konuda petshoplarda yada internette satılan hazır mamalar var ben genellikle havuç ve elma rendeliyorum hazır mamayı yarım yemek kaşığı ve biraz keten ve Nijer tohumu birde kuş kumunu çay kaşığının ucuyla atıp karıştırıp veriyorum. İsterseniz yumurta başlayıp da rendeleyebilirsiniz. Marka olarak hangisinin iyi olduğuna bir fikrim yok. Genellikle içerikleri aynı oluyor. Önemli olan kuşlarınızın manayı beğenmesi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

O konuda petshoplarda yada internette satılan hazır mamalar var ben genellikle havuç ve elma rendeliyorum hazır mamayı yarım yemek kaşığı ve biraz keten ve Nijer tohumu birde kuş kumunu çay kaşığının ucuyla atıp karıştırıp veriyorum. İsterseniz yumurta haşlayıp da rendeleyebilirsiniz. Marka olarak hangisinin iyi olduğuna bir fikrim yok. Genellikle içerikleri aynı oluyor. Önemli olan kuşlarınızın manayı beğenmesi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:17 -->-> Daha önceki mesaj 18:13 --

Yanlışlıkla 2defa gönderdim yanlış anlama kardeşim. Yumurtayı haşlayıp rendeleyin özellikle beyazını. Hatta kabuğunu da ezip biraz atabilirsiniz.

Geri