Karadeniz Pet

Yavruların Tüğleri yolundu ( Yardım edin )

cyberdemon

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar Çifftimin 2. kuluckasından 4 yavrum var,dün aksam hergün olduğu gibi yavrulara mama hazırlayıp mamalığa koydum fakat yavrular hırpalanmış durumda ,gözlemlediğim kadarı ile baba 1-2 gundur anneyi beslemeyi bırakti dişi yuvalıktan çıkıp kendi mama yiyordu ,açıkçası bunu annemi baba mı yaptı bilmiyorum,hemen erkeği farklı bir kafese aldım,sizce anne 4 yavruya tek başına bakabilir mi ? ve yolunan tüğler yerine çıkarmı süreç nedir ? tüğlerin hızlı çıkması için yapabileceğm birşey
20170204_011907.jpg
varmı .Teşekkürler...

Tüy onun adı. Dişi erkeğini kıskandığı için tüylerini yokmuş olabilir. Erkek anneden daha iyi bakar kuşlara. Siz gözlemleyin anne eğer besleyemiyorsa erkeği kafese geri alın.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vitamin eksikliginden disi kusun stres baski altinda olmasi yeniden yumurtlamak istemesi anneden asiri yem istemesi yavrularin vb bircok neden olabilir anne babanin bunu huy edinmemesi onemli olan tuyler cikacaktir izleyip kimin yaptigini belirleyip o ebeveyn ayrilmali vitamin destegi saglanmali dinlendirilmeli

Merhaba Arkadaşlar Çifftimin 2. kuluckasından 4 yavrum var,dün aksam hergün olduğu gibi yavrulara mama hazırlayıp mamalığa koydum fakat yavrular hırpalanmış durumda ,gözlemlediğim kadarı ile baba 1-2 gundur anneyi beslemeyi bırakti dişi yuvalıktan çıkıp kendi mama yiyordu ,açıkçası bunu annemi baba mı yaptı bilmiyorum,hemen erkeği farklı bir kafese aldım,sizce anne 4 yavruya tek başına bakabilir mi ? ve yolunan tüğler yerine çıkarmı süreç nedir ? tüğlerin hızlı çıkması için yapabileceğm birşey Ekli dosyayı görüntüle 7563 varmı .Teşekkürler...
bizim kuşlar da anne yavruları hırpalıyordu anneyi ayırdık baba bakmadı yavrulara tekrar anneyi geri koyduk hırpalanarak büyüdü yavrular,sonra çok sağlıklı oldular yalnız yavrulara ne maması verdiğinizi biz de öğrenebilir miyiz?mama karışımında neler var?

Erkeği ayırdım, diş kuş i yavrularla ilgili bir kaç kez yavrulara mama kusarken gördüm, anneyi bakıcı kuş olarak seçtim o yüzden inşallah beni hayal kırıklığına uğratmaz. Erkek ve dişiye vitamin takviyesine başladım.
Kuşlara verdiğim mamanın içeriği
Havuç,bebe bisküvisi,hazır yumurta maması,maydanoz,çok az çörek otu.

Erkeği ayırdım, diş kuş i yavrularla ilgili bir kaç kez yavrulara mama kusarken gördüm, anneyi bakıcı kuş olarak seçtim o yüzden inşallah beni hayal kırıklığına uğratmaz. Erkek ve dişiye vitamin takviyesine başladım.
Kuşlara verdiğim mamanın içeriği
Havuç,bebe bisküvisi,hazır yumurta maması,maydanoz,çok az çörek otu.
yavrular 3 haftalık mı?mamayı yiyebiliyorlar mı?maydonuz boğazlarına yapışıp ölmelerine neden olabiliyor diye duymuştum,çörek otu tüm mü dövülmüş falan mı?ilk kez duydum çörek otu verildiğini

Benim bildiğim ya stresten ya da yağ ihtiyacından.Tüylerin dibinde yağ olduğundan ihtiyacı olan anne ya da baba bunu yemek için yoluo die biliyorum.Susam ya da susam yağı mı ne katılıodu bu durumda mamaya ama tam hatırlayamadım.Bilgili arkadaslar daha net aydınlatacaktır.