Karadeniz Pet

Yavrular ölmüş mü yardım lütfen

Kuşlarım yerli kuşlar. erkek 1.5 yaşında. dişi 10 aylık. sabretmekten başka yapacak birşeyimiz yok :)

Çok fazla kizistirici vermek iyi değildir. Hayvanı tuye sokmaktan başka bir ise yaramaz. Ve erkegi kizistirdiginiz zaman gerisi kolay gelsin demisssiniz erkek kus her zamana ciftlesmeye hazır olur genellikle önemli olan disinin hazır olması. Bu arada 7 8 aylik bile değil 5 aylik kuşların yumurtlayip yavru buyuttugune şahit olmuşumdur. Bu bakimla alakalı birşey.
1 senedir kızıştırıcı yemi fazla olmamak kaydıyla yemlerine serpiştiririm, şimdiye kadar hiçbir şekilde problem yaşamadım. Erkek kuşların her zaman çiftleşmeye hazır olduklarına katılmıyorum. Öyle olsa kızıştırıcı takviyesi yapmak durumunda kalmazdım. Sizin 5-6 ayda çiftleştirdiğinizi söylediğiniz kuş kendi üretiminiz falandır. Pet center gibi yerlerden satın alınan kuşlar yaşını geçmeden üreyemiyor nedense.

1 senedir kızıştırıcı yemi fazla olmamak kaydıyla yemlerine serpiştiririm, şimdiye kadar hiçbir şekilde problem yaşamadım. Erkek kuşların her zaman çiftleşmeye hazır olduklarına katılmıyorum. Öyle olsa kızıştırıcı takviyesi yapmak durumunda kalmazdım. Sizin 5-6 ayda çiftleştirdiğinizi söylediğiniz kuş kendi üretiminiz falandır. Pet center gibi yerlerden satın alınan kuşlar yaşını geçmeden üreyemiyor nedense.
Tartışmak amaçlı söylemiyorum ama kizistirici fazla olmamak kaydıyla veririm diyorsunuz ama yukarıdaki mesajiniza arkadaşa tavsiye amaçlı dayayin kizistiriciyi diyorsunuz bu olayı bilmeyen insanlar yanlış anlar böyle şeyleri. Kafesteki yemliklerden bütün yemleri alıp kuşlar kizissin diye 1 hafta boyunca nijer vereni mi derseniz neler neler :) bu arada kendi kuslarimdan bahsetmedim başka bir ureticide şahit olmustum 5 aylik kuşların yavru buyuttugune yani olabiliyor böyle şeyler ama disi kusun gelişimini tamamlaması için 8 ayliktan önce eşe atılması tavsiye edilmiyor.

Tartışmak amaçlı söylemiyorum ama kizistirici fazla olmamak kaydıyla veririm diyorsunuz ama yukarıdaki mesajiniza arkadaşa tavsiye amaçlı dayayin kizistiriciyi diyorsunuz bu olayı bilmeyen insanlar yanlış anlar böyle şeyleri. Kafesteki yemliklerden bütün yemleri alıp kuşlar kizissin diye 1 hafta boyunca nijer vereni mi derseniz neler neler :) bu arada kendi kuslarimdan bahsetmedim başka bir ureticide şahit olmustum 5 aylik kuşların yavru buyuttugune yani olabiliyor böyle şeyler ama disi kusun gelişimini tamamlaması için 8 ayliktan önce eşe atılması tavsiye edilmiyor.
Dayayın derken tabiki komple yemliği kızıştırıcıyla doldurun demek istememiştim. Biraz espri maksatlı o kelimeyi kullanmıştım da hiç insanların dediğiniz gibi anlayacağını düşünememiştim, haklılık payınız var. Normalde üreticilerin falan kullandığı Versele gibi yemlerde az da olsa nijer, siyah darı falan oluyor malum. Benim kuşlara verdiğim yemde bu yüksek proteinliler hiç olmadığı için kızıştırıcı yem takviyesini dozunda yapıyorum.

Çok teşekkürler inşallah en kısa sürede siz de alırsınız bol bol yavru. Bizim dişi de 4-5 yaşında olmasına rağmen bu daha ilk yavrusu. Gold Wings diye bir markanın premium kızıştırıcısını kullandım. Tesadüf etmediyse işe yaradı sanırım. Aklınızda bulunsun. :)
Kuşlarım çiftleşiyor disi surekli yuvada ama sonuc yok maalesef onerinizi dikkate alcagim teşekkürler