Karadeniz Pet

Yavrular Büyüyor

GLTSRY

Yeni Üye
Zebra İspinozu çiftimizin 5 yumurtası olmuştu. İlk yumurta çok küçük ve boş çıktı. Diğer dört yumurtadan yavrular dünyaya geldi.

lW9RYS.jpg

Tüm renkler tam olarak belli değil. Yalnız üçü çoğunlukla siyah, biri çoğunlukla beyaz. Ağzı açık siyah, en erken çıkan kuş. Bir ara kaçtı zor yakaladım. Bakalım hepsi büyümeyi başarabilecek mi?

Atılgan olsun. Çocukluk kahramanımız He-Man'in kaplanının adıydı.

Son mesajımı yanlış başlığa attım, kusura bakmayınız.

Bugün yuvalığı, ortadan böldüm. Kuşlar ikisi bazen tüneğe atlayıp, geri dönmeye başladı.

DfwrWm.jpg

iLwiDC.jpg

Dört yavru aynı karede.
Birkaç gün önce eski yuvalığı komple çöpe attım, küçük bir kanarya yuvalığı taktım.

nqI6Rh.jpg

Cinsiyetlerini şimdilik öğrenemeyiz sanırım.

Ağırlıklı beyaz olan erkek olabilir belki, yanağında leke var ama biraz beklemek lazım.

İspinozlarla daha fazla ilgilenince, bu personeli ihmal ettik. Hem kıskanmış hem de onları taklit etmeye başlamış. Şimdi de baba ispinoz gibi ötmeye başladı.

Eski kafesleri artık küçük geliyordu. Bu sabah, büyük kafese taşıdım. Pencerede sineklik olmasına rağmen, küçük bir aralık kalmış. Maalesef yavrulardan biri kaçtı. Gerçekten çok üzüldüm. Renkleri en parlak olan, en iri olan oydu.

İspinozlar benim en sevdiğim kafes kuşu. Belgesel gibi. Doğada hissettirir. Yuva örer, yavru bakar.

zpPoHa.jpg

VuWxr5.jpg

b8X2pH.jpg

Eski kafesleri artık küçük geliyordu. Bu sabah, büyük kafese taşıdım. Pencerede sineklik olmasına rağmen, küçük bir aralık kalmış. Maalesef yavrulardan biri kaçtı. Gerçekten çok üzüldüm. Renkleri en parlak olan, en iri olan oydu.

İspinozlar benim en sevdiğim kafes kuşu. Belgesel gibi. Doğada hissettirir. Yuva örer, yavru bakar.

zpPoHa.jpg

VuWxr5.jpg

b8X2pH.jpg
Maşallah hepsi çok sağlıklı görünüyor. Kaçan yavru için üzüldüm...

Benimde 4 muhabbet yavrusundan en iri ve tek dişi olan kaçtı 1 hafta önce o kadar üzüldüm ki

Maşaallah bereketli olsun inşaallah

Üç yavru içinden sadece bu erkek çıktı. Yanağındaki benek rahatça görülüyor. Erkeklere özgü farklı tonlarda da ötüyor. Yaklaşık 10 gün önce tırnağı kırılmıştı. Çok endişe ettik ama enfeksiyon kapmadı çok şükür. Büyümeye devam ediyor. Ayrıca ele alışan tek yavru da bu oldu.

3zeHPB.jpg

Erkek yavrunun renkleri bugün daha bir belirginleşti. Anne ve babayı ayrı kafeste tutuyorum. Tekrar yumurtlayıp mineral kaybetmelerini istemiyorum. Hem havalar da sıcak. Şimdilik keyifleri yerinde.

Erkek yavrunun renkleri bugün daha bir belirginleşti. Anne ve babayı ayrı kafeste tutuyorum. Tekrar yumurtlayıp mineral kaybetmelerini istemiyorum. Hem havalar da sıcak. Şimdilik keyifleri yerinde.
Yavruların son görüntüleri durumları nasıl benmkilerde 5 adet yumurtladı cıkmalarını bekliyorum