Karadeniz Pet

Yavrular sakat doğar mı

Alidgn23

Meraklı Üye
S.a arkadaşlar daha önce yavru aldığım çifttin erkeği öldü anne yavruları büyüttü. Şuan başka bir erkekle aynı dişi kuluçkada o kuluçkadan çıkan yavruyla eski yavrulardan birini eş tuttursam . Doğan yavrularda sıkıntı olur mu acaba. Teşekkürler

Şöyle birşey var eğer aralarında eşlerseniz bir süre sonra (10 akrabalı eşleme) falan sonunda kırıklıklar oluyor. Ve ölümler çoğalıyor eşe atmada ilk anaç dişiler seçilir bunlar eşe atılır eğer akraba ise bi süre sonra yeşil veya gri safkan erkekler ile cifleştirilerek devam ettirilmesi sağlanir ki genetik kırıklıklar en aza indirilsin. Aslında bu sadece akraba eşlemelerinde kullanilmamamli profesyönel üreticiler bunu kuşak değişimlerinde hep yapar...

Bendeki dişi kuş irktan gelme anaç damizlik yani. Verdiği yavrulardan 1 tane erkek rengi bulunmayacak kadar güzel sari yüz. Babalari öldü 15 tane erkek attim yanina seçmedi 3 ay sonra kizisinca bende 5 erkekten birini zor seçti. Şuan kuluçkada çıkan yavruyla. 3 aylik olan yavruyu büyüyünce eş tutturmam sorun olurmu babalar farkli. Sadece bunu bilmek istiyorum. Anlayacağın aynı damardan kendime aşiret kurmak istiyorum.