Karadeniz Pet

Yavrular yuvadan atlamadı ?

messevim

Meraklı Üye
merhaba. 3 tane yavru kuşum var. normalde 30 günlük olunca yavru kuş yeme düşer. bende ki kuşlardan en büyüğü 35 günlüğe geldi ama halen yeme düşmedi. bende dün kuşu Yuvalıktan alıp ayrı bir kafese koydum. ama kuş çok sakin. saatlerce aynı yerde kalıyor. ve kabarık bir şekilde duruyor.

kuşu yuvalıktan alıp ayrı bir kafese koymakla yanlış mı yaptım?
c783ef13130b6b3a6991f5266ed5d2d1.jpg

d6966d26cb8bca756c87eb2c1ca6dccb.jpg

72efc9f0bac3dd2f3b078e644915146a.jpg

annesi yem kırmayı öğretince iç güdüsel olarak yuvadan atar zaten. eğer yem kıramıyorsa ayırmaman daha doğru olur

maaşallah kuşlar cok sırınler :d bence babayı da o kafese dahil edin ve yere aspur ve daldarı koyun tabı sık sık ızlemenız gerekecek babanın tepkısını bı olcun zarar vermesın kuslara

annesi yem kırmayı öğretince iç güdüsel olarak yuvadan atar zaten. eğer yem kıramıyorsa ayırmaman daha doğru olur
ama zamanlari vaya geçti. büyük ihtimal yeni yumurta da geliyor. karnı şişmiş kontrol ettim anneyi. ben aspur koydum ağzına aspur kırıyor ama içinde kini yemiyor onuda kırıyor.

maaşallah kuşlar cok sırınler :d bence babayı da o kafese dahil edin ve yere aspur ve daldarı koyun tabı sık sık ızlemenız gerekecek babanın tepkısını bı olcun zarar vermesın kuslara
:) babayı dahil edince çıldırıyor kafeste illa karısını istiyor :) babayı kafese koymamin ne gibi bir avantajı olir?

Hocam iki tane yavruyu ve babalarını aynı kafese koydum. yavrulardan birinin rengi yeşil sarı siyah vs karışık. diğer yavru da babasının renginde sarı. Baba kuş sürekli kendi renginde olan sarı yavru kuşun peşinden koşuyor ve ona kur yapıp ağzına yem kusmaya çalışıyor. yeşil yavru kuş yanına yaklaşınca onu yanından uzaklaştırmaya çalışıyor
9266ce8bdc7240ae18e2b02e13e74cf2.jpg

S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuslarin biraz daha zamana ihtiyaclari varmis bana gore keske annenin yuvadan atmasini yada cikmalarini bekleseydiniz simdi geri koyarsaniz anne zarar verebilir buyuk kuslariniz varsa bir kulucka onceki yavrular mesela iyi olur onlar sayesinde ogrenirler erkek buyuk ihtimalle ciftlesmek icin yavrunun pesinde dikkat edin zarar vermesinler

Kuslarin biraz daha zamana ihtiyaclari varmis bana gore keske annenin yuvadan atmasini yada cikmalarini bekleseydiniz simdi geri koyarsaniz anne zarar verebilir buyuk kuslariniz varsa bir kulucka onceki yavrular mesela iyi olur onlar sayesinde ogrenirler erkek buyuk ihtimalle ciftlesmek icin yavrunun pesinde dikkat edin zarar vermesinler
Daha yeni çıkardım. 24 saat ancak oldu. geri koyayım mı? malesef evde başka kuş yok. baba kuşla yeşil kuşu aynı kafese koydum. sarı kuşuda yuvalığa bıraktım tekrardan. Şimdilik sıkıntı yok gibi...

Geri