Karadeniz Pet

Yavrularda ciyaklama

Rüstem EROĞLU

Meraklı Üye
25-24-18 günlük üç yavruma, babaları bakıyor. Anneleri yavruları yolduğu için ayırdım. Kuşların olduğu odada gece olunca ışık yanmaz. Her gün bu saatlerde ışığı açıyorum ki, baba beslesin diye. Şimdi ışığı açtım, bir ciyaklama sesi geldi. Babadan değildi, yuvanın kapağını açınca daha da ciyaklamaya başladılar. Ama herhangi bir olumsuzluk yok, durup dururken ciyaklıyorlar. Sebebi ne olabilir, canları yanmış gibi bağırıyorlardı. Aç kalmış olabilirler mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:08 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Normal midir bu arkadaşlar?

Korkmuşlardır belki sadece.

Anlayamadım ben de, şimdi sustular. Bir de birşey daha sorsam size zahmet, bu üç yavrunun ikisinin tüylerini biraz yolmuş anne. Ayırdım anneyi, ayırdığımda 3. yavru daha tam tüylenmemişti. Dolayısı ile anne ona birşey yapamamış. Şimdi yolunan iki yavru sürekli köşelere gidip pusuyorlar. Kafayı gömüyorlar talaşlara. Parmağıma alınca düzeliyorlar ama. Bu yavrular anneleri yolduğu için mi böyle pısırık. Ne yapabilirim? Diğer yavru öyle pısırık değil gibi, bu iki büyüğün üzerinde geziyor resmen...

Zamanla o psikolojiyi atarlar üzerlerinden geçmiş olsun. Aç kaldıkları için yaptıklarını düşünüyorum erkeğe mama takviyesi yapın iyi doyursun yavruları

Zamanla o psikolojiyi atarlar üzerlerinden geçmiş olsun. Aç kaldıkları için yaptıklarını düşünüyorum erkeğe mama takviyesi yapın iyi doyursun yavruları

Her gün mama yapıyorum, ama bugün kafesten kaçırdım babayı, geri de girmedi. Ben de kendi girene kadar ellemedim. Yeterince beslememiş olabilir mi? Bir de yavrular yeme düştüğünde özel bir mama tavsiye eder misiniz bu psikolojiyi yenmesi için? Mesela bira mayasını ne zaman veriyorsunuz siz, anne yavru beslerken mi, yavrular yeme düşünce mi?

Ben bira maması kullanmıyorum üzgünüm bu konuda bir fikrim yok. Pratik yumurta maması yapıyorum

Şuanlık hayır. Dediğim gibi zamanla atarlar inşaallah. Bilmiyorum doğrudur faydalı olduğu dediğim gibi hiç denemedim

Zamanla düzelirler

Geri