Karadeniz Pet

Yavruları olan muhabbet kuşlarımın erkeği çok kızgın

Peregrin Took

Yeni Üye
Öncelikle merhaba, benim evde büyüttüğüm dişime 3 ay önce bir eş aldım. Çok iyi anlaştılar 1 ay olmadan ilk yumurtamı aldım. Toplam 6 yumurta yaptılar. 4,ü çıktı bir yavru öldü şimdi de bir tane yumurta var. Yavruların en büyüğü 7 günlük. İkiside yavrularla çok ilgili. Birlikte yumurtaya yatıyor birlikte besliyorlar. Sürekli yuvalıkta vakit geçiriyorlar. Bugün sabah yuvalığın içinde bir bağırtı duydum. Kapağı açtım erkek dişinin üstünde. Dişi sırt üstü çırpınıyor. Ama erkek bırakmıyor. Erkek kuşum kızgınlığı bir türlü geçmedi. Çiftleşmek istiyor. Dişiyi yuvalıktan sürekli çıkarmaya çalışıyor. Ne yapmam gerekiyor. Dişiyi mi ayırayım erkeği mi yoksa böyle devam mı etmeliyim. Çok acemiyim. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210124_145609_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20210124_145609_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    701.2 KB · Görüntüleme: 19
elma ya da yulaf vs denediniz mi kızgınlığını alması için? Şu an zarar vermese bile ileride çiftleşme olmazsa yavrulara zarar verebilir. Ki yavrusu olan kuşların tekrar çiftleşmesi kuş sağlığı açısından doğru değil zaten. Kuluçkada çok yoruluyorlar.

Banyo verdim fısfısla ama elmayla yulaf denemedim. Ayırıp mı vereyim elmayla yulafı yoksa kafeste kalsın mı?
elma ya da yulaf vs denediniz mi kızgınlığını alması için? Şu an zarar vermese bile ileride çiftleşme olmazsa yavrulara zarar verebilir. Ki yavrusu olan kuşların tekrar çiftleşmesi kuş sağlığı açısından doğru değil zaten. Kuluçkada çok yoruluyorlar.

Geri