Karadeniz Pet

yavrulari olan muhabbet kuşlarını ayırmak zorunda kaldim.

muratk19

Yeni Üye
iyi günler arkadaşlar muhabbet kuşlarimin 5 yavrusu oldu en büyüğü 11 günlük en küçüğü 2 günlük. bugün anne kuş erkek kuşu dövmeye başladı erkek kuşum kaçarken yavruların yanına vs de giriyordu veteriner tavsiyesi ile ayırdım. anne çok agresif yavrulara yaklaştırmiyor. besleyebilecek mi kendisi bilmiyorum. yavruyu öldürebilir de diyen oldu. ne yapmam lazım lütfen yardım edin

görmeden bilemeyiz kişiliğini
çok agresif anne aslında yavrulara karşı çok da koruyucu beni hiç yaklastirmiyor. yavrular yaklaşık yarım saattir sürekli ötüyor. besliyor mu bakamıyorum zarar verir yavrulara diye ne yapacağımı bilmiyorum

şimdi erkek kuşum kafesin dışından disiyi besliyor ne yapacağımı şaşırdım. yuvaya koysam yine kavga ederler diye korkuyorum. dışı kuş önceki eşinin boğazını desmis zor kurtarmışlar. ama bu eşi ile yavruları olduktan sonra dövmeye başladı çözemedim.

erkek kuşum kafese girmek için uğraşıyor sürekli anne yi dışarıdan besliyor tekrar atsam mı içeri yoksa ayrı mı kalsa bir kaç gün. yavrulara zararı olur mu

içeri alıp gözlemleyin benim erkek kuşum da yavrular varken çiftleşmek istemişti dişi kuş baya hırpalamıştı daha sonra bende ayırmıştım yarım saat sonra geri koydum erkek kuş hem anneyi hem yavruları beslemişti

içeri alıp gözlemleyin benim erkek kuşum da yavrular varken çiftleşmek istemişti dişi kuş baya hırpalamıştı daha sonra bende ayırmıştım yarım saat sonra geri koydum erkek kuş hem anneyi hem yavruları beslemişti
peki hocam deneyeceğim yarım saat sonra şimdilik dışarıdan anlaşıyorlar

arkadaşlar kuşları birleştirdim fakat arada çok sert hırpalıyor dişi erkegi. bazen de yem kusuyorlar birbirlerine. yarın okula gideceğim 6 7 saat yanlarında olmayacağım. ayırsam mı tekrar

sabah eşim kuş bağrışmalarına uyanmış beni uyandırdı baktım erkek kuşumu bildiğiniz öldürmeye çalışıyor ayırdım erkeği boyun derisi gözüküyor ve çok halsiz sürekli uyku hali var yem de yemedi şimdi okula geçeceğim yapmam gereken birsey var mı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210615-090056_Gallery.jpg
    Screenshot_20210615-090056_Gallery.jpg
    595.3 KB · Görüntüleme: 23
kuşuma baktım biraz önce yem yememiş tuvaleti çok katı ve küçük de olsa yapmış. kuyruğu çok sert bir şekilde atıyor ve çok halsiz duruyor. veteriner ile konuştum fakat burda çok anlamıyorlar. lütfen yardımcı olun ne yapmam gerekiyor.

Geri