Karadeniz Pet

Yavrularım Çarpık bacaklımı??

recai yılmaz

Meraklı Üye
Merhaba,

Biri 9 diğeri 7 günlük iki yavrum var. Bunlarda çarpık bacaklık varmı sizce? Sünger takmalımıyım? Sünger takarsam annesi yadırgarmı acaba? Birde kuşların genel durumu hakkında bilgi paylaşabilirmisiniz.

mzAj7V.jpg

http://i.hizliresim.com/Eq9n5n.jpg
http://i.hizliresim.com/2kzm8v.jpg
NjMGZO

Yuva içerisinde yerleri değişiyor ama annelerimi dolaştırıyo anlamadım. Ama kendileri henüz gezemiyor sanki.

Kuslar bir kendine gelsin. Gozleri acilsin. O zaan anlarsin. Su an icin birsey yok gorunurde. Saglikli ve anaclar besliyor belli ki kursaklari dolu.

Gökhan hocam çok teşekkürler. İnşallah öyle olur. Çıkmayan iki yumurta vardı onları aldım yuvadan. Kafes tabanına talaş koyacağım bugün. Normalde kum koymuştum. Ortada çukurda yoktu. Bu nedenle yavruların ayakları kayıyor. Bu nedenle açık duruyor. Talaş koyarsam ayağa kalkabilmek için belki destek almış olurlar.

Gökhan hocam çok teşekkürler. İnşallah öyle olur. Çıkmayan iki yumurta vardı onları aldım yuvadan. Kafes tabanına talaş koyacağım bugün. Normalde kum koymuştum. Ortada çukurda yoktu. Bu nedenle yavruların ayakları kayıyor. Bu nedenle açık duruyor. Talaş koyarsam ayağa kalkabilmek için belki destek almış olurlar.
Rica ederim ne demek. yumurta kontrolü yaptın mı pekii? Çukur olmayan yuvalıklarda talaş önemli. Genelde ilk başta yavruların ayakları açık oluyor. O yüzden talaş koyduğunda daha da rahatlayacaklardır.

Rica ederim ne demek. yumurta kontrolü yaptın mı pekii? Çukur olmayan yuvalıklarda talaş önemli. Genelde ilk başta yavruların ayakları açık oluyor. O yüzden talaş koyduğunda daha da rahatlayacaklardır.

Yaptım gökhan hocam. zaten 26 günlük olmuştu yumurtalar. Yuvanın içini iki defa temizledim, pis kokuyordu. Tekrar kum koyuyorum biraz. Ama bu defa hamster talaşı alacağım. Yavruları izliyorum biraz ayakları kayıyor hep, patinaj yapıyolar :) Talaş olursa ayaklarını yaslayabilecekleri destek olur diye düşündüm.

Gökhan hocam birde benim erkek kuşlar havucu çok seviyor. Ancak erkek dişi yuvadan çıktığında kesinlikle havuç yemesine izin vermiyor ve döve döve yuvaya sokuyor. Ama kendi yedikten sonra hemen yuvaya gelip dişiye kusuyor. Bu durum erkeğin, sen git yavrularla ilgilen ben seni beslerim anlamına geliyor gibi geldi bana :)

Yaptım gökhan hocam. zaten 26 günlük olmuştu yumurtalar. Yuvanın içini iki defa temizledim, pis kokuyordu. Tekrar kum koyuyorum biraz. Ama bu defa hamster talaşı alacağım. Yavruları izliyorum biraz ayakları kayıyor hep, patinaj yapıyolar :) Talaş olursa ayaklarını yaslayabilecekleri destek olur diye düşündüm.

Gökhan hocam birde benim erkek kuşlar havucu çok seviyor. Ancak erkek dişi yuvadan çıktığında kesinlikle havuç yemesine izin vermiyor ve döve döve yuvaya sokuyor. Ama kendi yedikten sonra hemen yuvaya gelip dişiye kusuyor. Bu durum erkeğin, sen git yavrularla ilgilen ben seni beslerim anlamına geliyor gibi geldi bana :)
Evet biraz durum onu gösteriyor. Havuç çok faydalıdır ama kızıştırabilir kuşları fazlası. O yüzden çok vermemeye çalışın. Evet dediğim gibi kesinlikle talaş daha iyi olur.

Selamlar,

Yavrular 14 günlük oldu. Ancak bacaklar çarpık. Önce sünger taktım anne beslemedi. Ben beslemeye başlayınca anne tekrar besledi ama süngeri çıkartmışlar. Sonra iki ayağına halka takıp onuda iple bağladım bunuda çıkarttılar. Dişi erkeğe saldırdığı için erkeği ayırmıştım. Şimdi tekrar ayaklar için müdahale edeyim istiyorum. Acaba sünger be halka bağlama dışında önerebileceğiniz bir metot var mıdır?

Geri