Karadeniz Pet

Yavrulu çiftimin yeniden çiftleşme isteği

Ü

Üye silindi 26452

Guest
En büyüğü 25 en küçüğü 13 günlük toplam 7 yavrulu bakıcı çiftimi bugün yeniden çiftleşmeye calışırken gördüm. Bu durumda çiftleşmelerine müsaade etmelimiyim. yoksa eşlerden birini ayırmalımıyım. çiftleşme sonucu yeniden yurmurtlama olursa yavrularına bakmayabilir diye korkuyorum. Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Teşekkür ederim şimdiden.

En büyüğü 25 en küçüğü 13 günlük toplam 7 yavrulu bakıcı çiftimi bugün yeniden çiftleşmeye calışırken gördüm. Bu durumda çiftleşmelerine müsaade etmelimiyim. yoksa eşlerden birini ayırmalımıyım. çiftleşme sonucu yeniden yurmurtlama olursa yavrularına bakmayabilir diye korkuyorum. Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Teşekkür ederim şimdiden.
çiftleşme olsa bile 10 güne anca yumurtlar bence buda o zamana en küçük yavruda büyümüş olur eğer bakıcı iseler yavrular la babayı ayırır babaya baktirisin en son yavruyu tabi bu arada b3nce kontrol altında tut yavrulara zarar verme girişimi olursa diye

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yavru sayısının fazla olmasından ve en küçük yavrunun henüz 13 günlük olmasından dolayı erkek veya dişinin tek başına tüm kuşları yeteri kadar besleyememesinden de çekiniyorum açıkçası. olmazsa bi kaç gün daha izlemek mi mantıklı mı acaba.

yavru sayısının fazla olmasından ve en küçük yavrunun henüz 13 günlük olmasından dolayı erkek veya dişinin tek başına tüm kuşları yeteri kadar besleyememesinden de çekiniyorum açıkçası. olmazsa bi kaç gün daha izlemek mi mantıklı mı acaba.
Zaten onunuz de bi 10 var izleyin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şimdilik beraber kalabilirler arkadaşın dediği gibi zaten 1 hafta 10 gün sonra yumurta gelir o süreye kadar yavruları beslesinler anormal bir durum olursa ayırabilirsiniz yavrular yeme düşene kadar sonra tekrar bir araya getirirsiniz

Geri