Karadeniz Pet

Yavrulu dişi kuşum çok yıprandi

Mavis18

Yeni Üye
Arkadaşlar 4 tane yavrusu olan çiftime hergün yumurta mamasi veriyorum. Kafeslerinde kalamar kemiği gaga taşi herbirşeyleri var bakimlari iyi.Fakat dişi kuşumu bugün dişarda ayaklari kafasi pislik içinde görünce çok üzüldüm.Çok zayif düşmüş.Dün folluklarini değiştirdim altlarına çam talaşi koydum.Hepsini atmiş yine.Muhtemelen yavrularin diçkilari bulaşmış heryerine.Sizce ne yapmaliyim bu durum normalmi lütfen yorumunuzu eksik etmeyin selamlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20191011_064605.jpg
    IMG_20191011_064605.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20191012_113144.jpg
    IMG_20191012_113144.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20191012_113158.jpg
    IMG_20191012_113158.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 34
Ayaklarını nemli bezle temizle. Çam talaşını dışarı atıyorsa mısır granülü koy folluğa. Onuda atarsa yapıcak bişey yok boş kalsın. Yumurta maması veriyormuşsun zaten içine kalamar kemiğide ufala biraz ;)

Maşaallah sağlıkla büyüsünler...
Dişi çok hırçin bana alişik değil. Ve sanirsam yine yumurtasi var kuyruğu düşük duruyor.Kendi halinde kalsa Bi zarari olurmu.Elime alip kizdirmak istemiyorum onu çünkü. Ne kadar stresli Bi dönemmiş anlatamam. İlk yavrulu kuşlarim onlara birşey olacak diye aklim gidiyor teşekkürler

Dişi çok hırçin bana alişik değil. Ve sanirsam yine yumurtasi var kuyruğu düşük duruyor.Kendi halinde kalsa Bi zarari olurmu.Elime alip kizdirmak istemiyorum onu çünkü. Ne kadar stresli Bi dönemmiş anlatamam. İlk yavrulu kuşlarim onlara birşey olacak diye aklim gidiyor teşekkürler

Alışkın değilse bırak öyle kalsın. Strese girerse yavrulara bakmayabilir. Fazla kızdırmamak lazım :) @Levent ACAR @Ahmet ASLAN Diğer arkadaşalrıda etiketliyim onlar daha tecrübeli bu konuda.

Dişinin ilk kuluçkasıysa yuvalığa fazla müdahale etmeyin. Strese girer yavrulara zarar verebilir. Çam talaşı , kum vs koymayın yedek folluk varsa anne yuvalıkta değilken hızlıca değiştirin ebeveynlerin bu dönemde zayıflaması normal yavrular yem e düştümü anne babayı ayırın güzel bir diyetle 1 ay dinlensinler.

Zaten @umitFB Gerekli bilgiyi vermiş..

Sağlıkla..

Dişinin ilk kuluçkasıysa yuvalığa fazla müdahale etmeyin. Strese girer yavrulara zarar verebilir. Çam talaşı , kum vs koymayın yedek folluk varsa anne yuvalıkta değilken hızlıca değiştirin ebeveynlerin bu dönemde zayıflaması normal yavrular yem e düştümü anne babayı ayırın güzel bir diyetle 1 ay dinlensinler.

Zaten @umitFB Gerekli bilgiyi vermiş..

Sağlıkla..
Tamamdir teşekkürler.Dün yedek folluk aldim.Eldiven takip hızlıca yavrulari diğer folluğa aktardım.Bidahaki kuluçkada mısır granülü deneyeceğim artik teşekkürler değerli yorumlariniz için

Geri