Karadeniz Pet

Yavrulu muhabbet kusu aldim anne baba bakarmi

Mustafa Sayar

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar 3 yavrulu albino-lutino bir cift aldim anne baba yeni yerlerinde bakmama gibi bir durum ile karsilasirmiyim.Ekstradan yapmam gereken bir sey varmi daha kafeslerine koymadim aldim yolda gidiyorum su an...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Akşam ışık açmadan kafese takın yuvalığı. İnşallah bir aksilik olmaz yavrular büyür.

Akşam ışık açmadan kafese takın yuvalığı. İnşallah bir aksilik olmaz yavrular büyür.
Insallah.Ugur bey yavrulari anneleriyle birlikte yuvalikla babalarini ayri bir kutuda goturuyorum.Yalniz kuslari ve yavrulari kendinden yuvalikli pvc kafese koyacagim.Nasil bir yol izlemeliyim ilk once yavrulari alip yuvaya ardindan annelerinimi koymaliyim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:12 -->-> Daha önceki mesaj 22:10 --

Birde karanlikta bu sekildede yapamam sanirim...

Sizde olan kafesin öntelinde yuvalık için yer varsa oraya asın bence. Yuva değişikliği sorun olabiliiyor bazen.

Kardesim baska yuvaya koyma sakin kendi yuvalarini tak kendileri alisinca cikar zaten disari yalniz bakarlar mi bilmem çünkü bende altinda yavrulu aldim geldim 2 3 gün sonra bakmadi yavruya ins seninkiler bakar ama kendi yuvalarından cikarma sakin

Sizde olan kafesin öntelinde yuvalık için yer varsa oraya asın bence. Yuva değişikliği sorun olabiliiyor bazen.
Oda aklima geldide sadece tek kapi var birde yuvada oturmaz zaten yem korumada var onde.

Anladim eve varayimda bir caresini bulacagiz artik.sagol usta...

Oda aklima geldide sadece tek kapi var birde yuvada oturmaz zaten yem korumada var onde.

Fazla seçenek yok gibi. Ya tele takmayı deneyeceksiniz ya da riske girip elle yuvalığa koyacaksınız. Hayırlısı ile İnşallah sorun olmaz. Bu işlemleri karanlıkta yaparsanız şans biraz daha artar.

Bide yavrulara elini vurma elinin kokusu siniyor o yüzden beslemiyorlar

inşallah olumsuz bir tepki vermez anne ve baba bazen bu sorunlar sıklıkla oluşa biliyor. İnşallah bir sorun cıkmaz. Hayırlı olsun bu arada kardeşim. Rabbim utandırmasın.

Yuvalik olmadi ne yazikki.Eldiven takarak kendi kafesim ve yuvasina koydum yavrularla anneyi babayida kafese koydum.Anne su an yuvalikta yavrulariyla beraber yuvadan cikmiyor babada kafeste duruyor bakalim artik sikinti olmaz insallah...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:47 --

Arkadaslar birde follugun yuvarlak oyuk kismina kus kumunu doldurdum iyice biraz tasirarak bu sekilde olacak dimi...

Fazla koymasan iyiydi cunku onda mantik zaten yavrularin bir arada durmasi annenin rahat altina alabilmesi o yuzden biraz cukurluk olsa daha iyi olurdu ama fazlada oynama urkmesinler simdi bakalim hayırlısı artik ne olursa kismet

Fazla koymasan iyiydi cunku onda mantik zaten yavrularin bir arada durmasi annenin rahat altina alabilmesi o yuzden biraz cukurluk olsa daha iyi olurdu ama fazlada oynama urkmesinler simdi bakalim hayırlısı artik ne olursa kismet
Valla ne bileyim aldigim arkadas iyice doldur deyince bende tasirarak biraz doldurdum.Alayimmi biraz o zaman ne dersiniz...

Umarım yavrularına bakar. Sorun yaşanmaz. Üzücü bir durum olmaz.
Yavrulu yumurtalı kuş almak hatalı bir hareket bana kalırsa. Defalarca benden yavrulu yumurtalı kuş isteyen oldu satmadım. Satmam da üç kuruş para için. Ayrıca almadım. Almam da. Defalarca da ben dahil birçok arkadaş yumurtalı yavrulu kuş alınmaması konusunda uyarılarımızı dile getirdik. Sonuçta bir canlının hayatı söz konusu. Böyle yüksek risk taşıyan işleri de yapma hakkımız ve lüksümüz yok. Onların hayatı hakkında karar verme lüksüne sahip değiliz diye düşünüyorum.
Sağlıklı hobiler dilerim.

Umarım yavrularına bakar. Sorun yaşanmaz. Üzücü bir durum olmaz.
Yavrulu yumurtalı kuş almak hatalı bir hareket bana kalırsa. Defalarca benden yavrulu yumurtalı kuş isteyen oldu satmadım. Satmam da üç kuruş para için. Ayrıca almadım. Almam da. Defalarca da ben dahil birçok arkadaş yumurtalı yavrulu kuş alınmaması konusunda uyarılarımızı dile getirdik. Sonuçta bir canlının hayatı söz konusu. Böyle yüksek risk taşıyan işleri de yapma hakkımız ve lüksümüz yok. Onların hayatı hakkında karar verme lüksüne sahip değiliz diye düşünüyorum.
Sağlıklı hobiler dilerim.
Hak veriyorum size eger yavrulara bakmayip bir sey olursa vicdanende rahat edemecek gibiyim.Allahim insallah bir sikinti yasanmaz ne olur...

Yok dursun fazla rahatsiz etme artık ara sira bak yavruyu besliyormu kursaklari bos olursa baktin beslemiyor sen bakacaksin mecbur ins öyle durum olmaz kardesim ha bide resim atda bizde bakalim hanim kizimizin yavrucuklarina

Umarım sorun olmaz Mustafa Bey. Siz de üzülmemiş olursunuz. Mümkün olduğunca bir süre rahatsız etmeyin. Umarım dişi yavru bakımı konusunda anaç bir kuştur.

a4e6e0dd6f5a82e1ed75ccb0353190e4.jpg

90c4683a95b6bdde756eb258a3b3f660.jpg

Masallahinizida esirgemezseniz sevinirim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:48 -->-> Daha önceki mesaj 23:47 --

Anne babaninda bir sey yedigide yok.Yavrularda actir yazik :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:50 -->-> Daha önceki mesaj 23:48 --

Yok dursun fazla rahatsiz etme artık ara sira bak yavruyu besliyormu kursaklari bos olursa baktin beslemiyor sen bakacaksin mecbur ins öyle durum olmaz kardesim ha bide resim atda bizde bakalim hanim kizimizin yavrucuklarina
Nasillar Alparslan bey...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

Annenin yuvadan ciktigi yok hic...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:54 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

Ben hayatta bakamam Alparslan bey.Siringayla mama verildigini biliyorum ama o hortumu alip agzindan nereye sokulacagini bilemem Allah korusun yanlislikla falan nefes borusuna sokarim o zaman daha kotu hissederim kendimi...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:03 -->-> Daha önceki mesaj 23:54 --

Gecenin 1 inde mama dahi yaptim bu gece bana uyku yok.Sabaha kadar evin isigi acik kalsinmi yem ve mamayi yemeleri icin karanlikta goremezler yavrularda actir zaten...

2e2d8440320b77bb55f21bd2245c759b.jpg

Son düzenleme:
Geri