Karadeniz Pet

Yavrulun kuşun yeniden çiftleşmesi.

Kamen

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Çiftimin 7 yavrusu var ve ikinci kuluçkadalar.
İlk kuluçkada 2 yavru büyütmüşler yavrular yeme düşmeden yumurtalar gelmiş idi.
Şimdi yine çiftlesiyorlar ve yavruların en küçüğü 13 günlük diğerleri 15-17-19-21-23-24 günlükler.
Kuşları dinlendirmek gerekir mi?
Mevcut çiftleşmeden dolayı yumurta gelir mi yine?
Dinlendirmem gerekirse hangisini ayırmak gerekir yavrulardan.
Erkekte dişide bakıcı kuşlar.

İlk yavruları büyütürken tekrar çiftleşmiş ve 7 yavru bakıyorsa bu durumda dinlendirmek gerekir. Yumurta yok tüm yavrular yumurtadan çıkmışsa babayı ayırabilirsin.

Bir hafta on güne yumurta gelir buyuk ihtimalle 7 yavru gayet guzel masallah disinin kondisyonu nasil mamasini hergun eksiksiz verdiyseniz iyidir havanin durumuda onemli sicak degilse bir kulucka daha alinabilir burda tehlikede olabilecek olan kucuk yavru dikat etmeniz gerek gozlemleyin zarar verirlerse ayirmaniz gerekir

İlk yavruları büyütürken tekrar çiftleşmiş ve 7 yavru bakıyorsa bu durumda dinlendirmek gerekir. Yumurta yok tüm yavrular yumurtadan çıkmışsa babayı ayırabilirsin.
şu an yumurta yok fakat bu çiftleşme neticesinde kızgınlık yumurtası gibi bir tane mi yapar yoksa yine 6 7 tane mi yapar acaba?

Bir hafta on güne yumurta gelir buyuk ihtimalle 7 yavru gayet guzel masallah disinin kondisyonu nasil mamasini hergun eksiksiz verdiyseniz iyidir havanin durumuda onemli sicak degilse bir kulucka daha alinabilir burda tehlikede olabilecek olan kucuk yavru dikat etmeniz gerek gozlemleyin zarar verirlerse ayirmaniz gerekir
dişinin durumu kuluçkadaki dişilere nazaran çok daha iyi.
Mamasını her gün eksiksiz veriyorum bir zayıflama güçten düşme hareketsizlik halide yok.
Yalnız önümüz yaz ve hava sıcak olacak evinde son katta olmasından sebeb.
Bu kuluçkada dahi son yumurtaya yatmayı yumurtanın çıkmasına 3 4 gün kala bıraktı.
Erkeği mi ayırmalı dinlendirme açısından yoksa dişiyi mi ayırmalı bu durumda?

Erkek kalan yavrulara bakıyorsa dişi yi ayırmalisiniz

Erkek bakar dişi ayrilacak muhabbetler zeki canlilar kış mevsimi ile yaz baslangici donemdeki yumurta uzerinde yatma suresi farkli olur havalar isininca yumurta disarda kalsa birsey olmaz yavru gelisime devam eder ama kış aylarinda sogukda ölür kusunuz o zamani ayarlamistir kulucka birakmasi olur bazen ama sizinki ayarini yapmis bana gore benim disinin biride oyleydi kalkar dururdu ama yavrulari tam cikarirdi ortam sicaksa disiyi ayirip erkege baktirin yavrulara ama biraz daha kalsin yardim etsin erkege

Erkek bakar dişi ayrilacak muhabbetler zeki canlilar kış mevsimi ile yaz baslangici donemdeki yumurta uzerinde yatma suresi farkli olur havalar isininca yumurta disarda kalsa birsey olmaz yavru gelisime devam eder ama kış aylarinda sogukda ölür kusunuz o zamani ayarlamistir kulucka birakmasi olur bazen ama sizinki ayarini yapmis bana gore benim disinin biride oyleydi kalkar dururdu ama yavrulari tam cikarirdi ortam sicaksa disiyi ayirip erkege baktirin yavrulara ama biraz daha kalsin yardim etsin erkege
yavru sayısı biraz fazla olunca üstesinden tek başına ne kadar gelebilir endişesi yaşıyorum.
Dediginiz gibi bir müddet daha kalsın bakalım.
Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.