Karadeniz Pet

Yavrunun günü geçmişmidir bugün çıkarmı

Yusuf.Ö

Yeni Üye
Selamlar değerli forum üyeleri.Bir çift muhabbet kuşum var ve 4 yumurtaları var.(hepsi dolu) Ama bugün sabah kalktığımda cik cik sesleri ve yumurtada Y harfini andıran bir siyahlık gördüm.Işık yöntemi ile baktım ve içinde yavru öterken hareket ediyor.Bugün çıkarmı elimle müdahale edeyimmi.(Fotoğrafları Yoruma Ekliyorum.)

Selamlar değerli forum üyeleri.Bir çift muhabbet kuşum var ve 4 yumurtaları var.(hepsi dolu) Ama bugün sabah kalktığımda cik cik sesleri ve yumurtada Y harfini andıran bir siyahlık gördüm.Işık yöntemi ile baktım ve içinde yavru öterken hareket ediyor.Bugün çıkarmı elimle müdahale edeyimmi.(Fotoğrafları Yoruma Ekliyorum.)

Akşama kadar çıkmasını bekleyin anne kuş yavruyu çıkaracaktır. Çıkarmaz ise tekrar yazın.

Anne yumurtadan çıkaracaktır. Dikkatli bir şekilde çıkarabilirim diyorsanız sizde çıkarabilirsiniz.
ilk tecrübem ve ilk kuluçkası sahurda tekrar bakacağım ve yazacağım eğer çıkmamışa sabah mecburen elimle cımbızla açacağım

fakat şöyle bir şey var telefon flashına yumurtayı tuttuğum zaman deliklerden ışık çıkıyordu.Okuduğum yazılara göre yavru oradan hava alıyormuş ben en iyisi yarın sabaha kadar karışmayayım.Yardımınız için teşekkürler @ADRIAN

Şimdi baktım değişiklik yok sanki vücudunun olduğu yer siyahlaşmış gibi flashla kontrol etmedim.Sabah elle müdahale edeceğim Anne yumurtaya karışmıyor.

aynı fikirdeyim cikcik sesini kestiğinden dolayı ümitsizim biraz

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cikcik sesini kestiğinden anlamlıydım.2 yumurta dolu 1 tanesi boş.İnşAllah yine ölmez cikcik sesi geldiğinde ben alıp çıkaracağım.
e39509d9818060d1f31187148763e479.jpg
64975944dae2793439bec9769427df4a.jpg
5e11406f7cfa8ee638668708d43c6a89.jpg

Kameradan dolayı tam gözükmüyor ama damarlar var.Cikcik sesi geldiğinde çatlak yoksa alacağım yine öldürmek istemiyorum.
553ab46ccdedb9bcd6774e915469e5df.jpg
e94a449993ba4c31aa6fe2534996914e.jpg

Geri