Karadeniz Pet

Yavrusu olan çifti ayırmak zorunda kaldım

Byrm26

Yeni Üye
5gun önce yavrulu çift aldm hatta burada da paylaşmıştım. 1 tane yavrusu 5 tanede yumurtası var dı yumurtalara baktım bosdu bende aldım şuan 1tane yavru var. Normalde kuşlar ele alışıkmış fakat yeni bir ortam olduğu için mama ve sularını değiştireceğim zaman erkek beni görünce yuvaya kaçıyor dişiyi dışarıya çıkarmaya çalışıyor dişide çıkmak istemeyince kavga ediyorlar 2kere kavga ettiler çok şiddetli olunca erkeği ayırmak zorunda kaldım bende mecburen. Dişi yavrusunu çok kıskanıyor yuvalığa baktirmiyor kafese mama koyacagim zaman dışarı çıkıp saldırıyor bu kadar saldırgan olması normal mi sizce ele alışık bir kuşun, mama yediğinden emin olmadığım için ara sıra kafese elimi sokuyorum dişi dışarıya çıkıyor mamaliga doğru yönlendiriyor ve iştahla mamayı bayağı bir yiyip yuvalığa giriyor. Bu şekilde yavruya bkarmi dişi erkeği ayirmakla doğru mu ettim sizce birde dişinin ikinci kuluçkası biraz yıpranmış erkekde çiftleşmek istiyor tekrar böyle yaparak disiyide dinlenirmis olurmuyum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Mamayı verecek başka yöntem bulsaydın.yem su dışardan veriloyor zaten
.

Dişi kuşun saldırgan olması normal benim de bir dişim öyle yavrularını çok koruyor ve acayip derecede saldırıyor alıştık artık :) mamayı koyun siz kafese fazla rahatsız etmeyin yavruya gayet rahat bir şekilde Bakar dişi kuş sıkıntı olmaz yavru yeme düştüğü vakit dişi kuş bir hafta yada iki hafta daha dinlensin sonra erkek kuşu yanına koyarsiniz

Erkeği ayırmanız yerinde bir karar olmuş.Anne tek başına yaklaşık 4 adet yavruya bakabilecek potansiyeli taşır.Bir müddet yeni mekana alışana dek erkeği ayrı tutun.Size alıştıklarını hissettiğinizde yeniden birleştirebilirsiniz.Bu zaman zarfı içerisinde kızışmalarını sağlayacak besinlerden uzak durmanızda faydanıza olur.

Geri