Karadeniz Pet

Yavruyu ne zman ayırmalıyım?

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Bugün erkek kuş yavrunun üstüne çıktı. Ne zman ayırmalıyım. Yavruyu. Yem kırabildiğinden emin değilim. Ayrı kafese alıp gözşemlemeli miyim

Bugün erkek kuş yavrunun üstüne çıktı. Ne zman ayırmalıyım. Yavruyu. Yem kırabildiğinden emin değilim. Ayrı kafese alıp gözşemlemeli miyim
ayrı kafeste de dal darı aspur ve normal yem verebilirsiniz bildiğim kadarıyla kendi başına hareket edebiliyordu. kendi başına yem kırması daha uzun sürebilir hatta öğrenemeyedebilir bu yüzden bir kaç gün daha sabredin erkek kuştan yem kırmayı öğrensin öyle ayırın sağlıklı bir süreç olsun

ayrı kafeste de dal darı aspur ve normal yem verebilirsiniz bildiğim kadarıyla kendi başına hareket edebiliyordu. kendi başına yem kırması daha uzun sürebilir hatta öğrenemeyedebilir bu yüzden bir kaç gün daha sabredin erkek kuştan yem kırmayı öğrensin öyle ayırın sağlıklı bir süreç olsun
Elimle bi tane asput verdim. Evirdi çevirdi yedi. Ama bi kaç saniyesini aldı hemen yapmafı yani ama yedi.

Elimle bi tane asput verdim. Evirdi çevirdi yedi. Ama bi kaç saniyesini aldı hemen yapmafı yani ama yedi.
Bir kaç gün daha aspur ve daldarı kolaydır diğer yemi kırması lazım

Ekli dosyalar

• 20180409_164202.jpg
    20180409_164202.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 16
Şu an böyle. Ayırmayım mı yani. Erkek zarar verirse?
Zarar vermez inşaallah bugün yarın kalsın öğrenir zaten aspuru bir süre sonra kırmış normal yemi de kırar bir kaç gün içinde sonra ayırabilirsiniz

Zarar vermez inşaallah bugün yarın kalsın öğrenir zaten aspuru bir süre sonra kırmış normal yemi de kırar bir kaç gün içinde sonra ayırabilirsiniz
Videosunu çejtim biraxdan atıcam. Yem kusarken birden üstüne çıkıp çiftleşmeye çalışıyor

Bebek içerden dışarı kaçtı öyle olunca ben içeri koydum tekrar. Sonra böylr oldu

Bebek içerden dışarı kaçtı öyle olunca ben içeri koydum tekrar. Sonra böylr oldu
Erkek yaramazlık yapıyor [emoji4] korkulacak birşey yok dişi içeride olduğu için onunla uğraşmış bir kaç güne öğrenir yem kırmayı sonra ayırabilirsiniz

Öyle mi diyorsunuz. Nası öğrencek nu bebkde hep tünekde duruyo. Yerde yem yediklerini görmüyorum :)

Kafes tabanına yem dokun dal darı koyun

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
3 gündür kafes tabanında var onlar. Yavruyu sbahları tabanda görüyorum ama diğer zmanlar tüneğe çıkoyor. Yuvalığa da girmiyor gibi.anne beslerken görmedim de baba besliyor ara sıra. Yem kırdıgını nasıl anlıcam

3 gündür kafes tabanında var onlar. Yavruyu sbahları tabanda görüyorum ama diğer zmanlar tüneğe çıkoyor. Yuvalığa da girmiyor gibi.anne beslerken görmedim de baba besliyor ara sıra. Yem kırdıgını nasıl anlıcam
Kafes tabanında yemle ilgileniyorsa birde ayırmanız lazım bir süre ama anladığım kadarı baba ikinci kuluçkaya hazır ama genede besliyor yavruyu dikkatbedin özellikle yeşil yavru babaya tehlike olarak hissettirebilir ama şimdilik bir sorun yok gibi

Kafes tabanında yemle ilgileniyorsa birde ayırmanız lazım bir süre ama anladığım kadarı baba ikinci kuluçkaya hazır ama genede besliyor yavruyu dikkatbedin özellikle yeşil yavru babaya tehlike olarak hissettirebilir ama şimdilik bir sorun yok gibi

Evet yemle ilgileniyor ağzına alıp geveliyor vs. Baba besliyo ama gerçekten 2 kuluçka için çok istekli. Eşine de ayak atıyor. Ben bu yavruşar büyüyünce yuvalığı çıkarmayı düşünüyorum. :) bebek babadan kprkuyor gibime geldi benim biraz önce kafes tabanında birbirleriyle kavga ediyo gibilerdi :) baba kaçtı yavrudan. O derce. Yavru korkuyor gibi ya

Az daha geç kalsanız hayvandan bu yaşında 10 tane yumurta çıkartırdı Allah kurtarmış.
Muhabbet Kuşları Sosyal Yardım Hattı:

Geri