Karadeniz Pet

Yeşil ishal

Vildan46

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşum hakkinda size soru sorabilmek için üyelik oluşturdum. Yardım ederseniz cok mutlu olurum. Muhabbet kuşum 5 yaşında erkek kusarak başladı dışkılama da zorluk çekiyordu ılık suyla banyo yaptırdım marul verdim sonra yeşil ishal oldu ilk baslarda dışkısında kabarcık vardı ama bikac gundur yok haslanmis patates pirinc verdim bide aspur yemek olarak ilac olarak ne vermeliyim evde mantar icin flukanozol etken maddeli ilaç, flagyl antibiyotik sanırım birde neoterramcyn var . Bir haftadir bu sekilde ama kusma çok olmuyor artik belki gunde bir kere . Senede bikac kez kusarak dışkilamada zorluk cekerek bu sekilde hasta oluyor veterinere götürdüğümde flagyl vermişti ama tekrar ediyor hastalık böyle guvenemedim vermek istemedim senede bikac kez kullanıyor çünkü bünyesi zayıfladı iyice ne yapmamı önerirsiniz iştahı yerinde bu arada yem cok yemiyor ama pirinc patates yiyor cok uyukluyor ayaklari biraz soguk biraz da zayıfladı ama şuan dışarda oynuyor. Bi de ne kadar dikkat etsemde dışkısını yiyor hergun degistiriyorum altinı yaptığı zaman telleri temizliyorum ama gormedigim zamanda yiyor maalesef bundan dolayi surekli hasta olduğunu düşünüyorum. Sebze meyve kurumud nane kekik corek otu yulaf v.s böyle çeşitli besliyorum genelde.Kuş kumu mineral bloklari var ama blokları yemiyor yüzden çıkardım onlari şuan kafesinde sadece yem ve kum var. ayrıca 3 gün neoterramcyn kullandım kusmasini o azaltti biraz sanırım. Yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20180614_131724.jpg
    IMG_20180614_131724.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20180614_131946.jpg
    IMG_20180614_131946.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 45
Kardeşim koş markete bundan bir adet al hemen kesiyor birde dışkı toparlanana kadar yem ve taze su dışında başka birşey verme.

Ekli dosyalar

• AC37739B-119D-479B-9424-4F8F7D29B8B5.png
    AC37739B-119D-479B-9424-4F8F7D29B8B5.png
    150.3 KB · Görüntüleme: 53
Evet var kızıl dal darı olursa daha yararlı normaldede verirseniz severek yerler doğal olduğu için çok da yararlı
Tamam çok teşekkür ederim bugün çıkamam yarın kapali olur sanırım cumartesi günü çıkıp alayım o zamana kadar da yulaf pirinc falan vereyim peki mikrobik olma ihtimali varmı yemekle düzelir mi sadece

Tamam çok teşekkür ederim bugün çıkamam yarın kapali olur sanırım cumartesi günü çıkıp alayım o zamana kadar da yulaf pirinc falan vereyim peki mikrobik olma ihtimali varmı yemekle düzelir mi sadece
Son olarak şuan ki dışkının ve kuşun fotoğrafını atabilir misiniz

Ekli dosyalar

• IMG_20180614_152859.jpg
    IMG_20180614_152859.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20180614_152345.jpg
    IMG_20180614_152345.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 41
İlaç kullanman gerekecek dal darıyıda ver ama hocam size zahmet bir bakar mısınız? @Selçuk YÜKSEL
Dal darı aldım veterine de götürdüm parazit dedi flagyl verdi karbonat gibi toz antibiyoti verdi şırınga ile verilen bi ilaç verdi içince kusuyor birde multivitamin verdi umarım işe yarar teşekkür ederim

Dal darı aldım veterine de götürdüm parazit dedi flagyl verdi karbonat gibi toz antibiyoti verdi şırınga ile verilen bi ilaç verdi içince kusuyor birde multivitamin verdi umarım işe yarar teşekkür ederim

Geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kusda büyük ihtimal koksidiyoz var kuşunuza vetakoksin enrocure yada tetramezatin türünde bir antibiyotik tedavisi uygulayın 5 gün 3. Gunf3n itibaren aynı Sulugua toz multi vitamin ve prebiyotik verin 3..gun tüm kafes ekipmanlarını dezenfekte edip tellere kadar değişen şeyleri atıp yenisini takin kuşunuza dal darı yulaf verin geçmiş olsun

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusda büyük ihtimal koksidiyoz var kuşunuza vetakoksin enrocure yada tetramezatin türünde bir antibiyotik tedavisi uygulayın 5 gün 3. Gunf3n itibaren aynı Sulugua toz multi vitamin ve prebiyotik verin 3..gun tüm kafes ekipmanlarını dezenfekte edip tellere kadar değişen şeyleri atıp yenisini takin kuşunuza dal darı yulaf verin geçmiş olsun

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim.Şuan elimde 2 tane antibiyotik var biri flagyl birinin de adını bilmiyorum karbonata benziyor görünüş olarak veteriner verdi flagyl uygun mu veterinerden tetramezatin istedim vermedi bunlari kullan dedi

Geri