Karadeniz Pet

yeşil olanları dışarı atıyor

Gomutan logar

Meraklı Üye
arkadaşlar selam. iş yoğunluğu nedeniyle uzun süredir siteye giremiyordum. resimde görülen iki adet sarı ve yeşil olan yavruları anne dışarıya atmış,bende geri yavruluğa koydum, siyah olanı hiç atmıyor,sabah kalktım yine bu ikisi dışarda
yuvalığa dal darı kesip koydum,yem kırmayı öğrensin diye,sanırım hiç darının yüzüne bakmamışlar, malumunuz yuvalıkta ayakları pis olunca üçünüde çıkarıp ayak temizliklerini yaptık
şimdi benim kokumu almış olduğunu varsayarsak,neden siyahı dışarı atmadılar,siyahıda atmaları gerekirdi
sabahleyin ise resimde soldaki en iri olanı atmıştı,tekrar yuvalığa bir daha koyduk,
evde üretildikleri için anne baba yumurta maması ve ithal yem ile beslendi, acaba bunlar 20-25 günü geçtiği için anne baba yem kırmayı öğrensin diyemi attılar
IMG_20190104_212537.jpg

Koku sinme muhabbetlerine ben inanmıyorum öyle olsa kimse dokunmaz.

Yeni kulucka baslangicina baslayacagi icin atıyordur şimdiden yuvalığa daldarı koyun 30 40 gunluk arasi oldugunda yem kirmaya baslayacaktir.

Koku sinme muhabbetlerine ben inanmıyorum öyle olsa kimse dokunmaz.

Yeni kulucka baslangicina baslayacagi icin atıyordur şimdiden yuvalığa daldarı koyun 30 40 gunluk arasi oldugunda yem kirmaya baslayacaktir.
yeni kuluçka olmasını istemiyorum. en iyisi sahte yumurta koymak

yuvalığa kedi kumu koysanız daha az kirlenir ayakları.yavrular belki kendi atlıyordur diyeceğim ama öteki sarı olan küçük gibi.sahte yumurta ile kuluçkayı engeleyebileceğinizi sanmıyorum.

Geri